Zapraszamy wszystkich chętnych na trzecią edycję wyścigów szczotkobotów w dniu 01.06.2017.
Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 oraz uczniów gimnazjów.
Wystarczy zbudować pojazd oparty na silniczku wibracyjnym z telefonu i szczoteczki do zębów oraz wystartować w zawodach w dniu 01.06.2017. Zawody odbędą się w godzinach 9.00 – 12.00.

Fotorelacja z III drzwi otwartych 11.05.2017r.

Pożegnanie tegorocznych Absolwentów na Świcie i Świeto Patrona Szkoły 28.04.2017r. Fotorelacja.

Uczniowie naszego koła robotyki w składzie: Mateusz Michalik, Adam Wożniak, Łukasz Kasprzak i Adam Rajek wzięli udział w 10 edycji wojny robotów MiniSUMO na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy które odbyły się 27 kwietnia 2017. Nasza drużyna po zaciętych walkach dotarła do półfinałów. W zawodach wzięło udział ponad sto drużyn z całej Polski, jako jedyni reprezentowaliśmy Poznań.

Opiekun koła Piotr Wełnitz

W dniu 27 kwietnia 2017 wolontariusze naszej szkoły pod opieką pedagoga szkolnego uczestniczyli w konkursie piosenki dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo. Przegląd piosenki odbył się w klubie Słodownia w Starym Browarze. Uczestnikami były dzieci ze szkół specjalnych z Poznania i okolic.

W dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja poczet sztandarowy szkoły brał udział w corocznej paradzie uczniów poznańskich szkół, która zakończyła się w samo południe na Placu Wolności. Reprezentacji naszego technikum nie zabrakło też na Mszy św., którą w intencji Ojczyzny odprawił w kościele farnym bp Damian Bryl.

W dniu Święta Patrona szkoły i zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych dobiegła końca część konkursowa Turnieju Klas.

Decydująca okazała się ostatnia konkurencja, w której wzięły udział tylko trzy klasy drugie i to właśnie one w tym roku triumfowały. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2a (37 punktów), drugie miejsce klasa 2d (35 punktów) i trzecie miejsce klasa 2b (29 punktów). Uczniowie tych klas zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami i nagrodzeni przez pana dyrektora na forum szkoły.

Zwycięzcom serdecznie gratuluję, wszystkim uczniom dziękuję za tegoroczną rywalizację, a nauczycielom za włączenie się w organizację konkurencji.

Jednocześnie przypominamy, że nadal toczy się Turniej Klas w części dotyczącej frekwencji.

W dniach 20–21 kwietnia 2017 roku komisja konkursowa składająca się z członków Koła SEP nr 15 działającego w ZSE NR 2 zapoznała się ze zgłoszonymi pracami. Ogłoszenie werdyktu komisji i wręczenie nagród nastąpi 28 kwietnia 2017 roku w czasie uroczystości obchodów Dnia Patrona i zakończenia roku szkolnego dla klas czwartychKoordynator konkursu
Wioletta Pawlak