Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2.

Wystarczy zbudować pojazd oparty na silniczku wibracyjnym np. z telefonu i szczoteczki do zębów oraz wystartować w zawodach w dniu 04.06.2018.

Co jest potrzebne:

- silniczek wibracyjny z telefonu (model nie jest istotny),

- odcięta główka szczotki do zębów,

- bateria pastylkowa (np. z zegarka 3 V, płyty głównej CR2032)

- taśma dwustronna lub klej (może być na gorąco),

- dwa krótkie kabelki,

- można dołączyć jeszcze jakiś wyłącznik

(koszt całości nie powinien przekroczyć 6-10 zł przy założeniu, że kupujemy szczoteczkę i silniczek oraz baterię).

REGULAMIN w zakładce więcej

Fotorelacja z wyjazdu Szkolnego Koła Robotyki na 11 edycję zwodów miniSUMO na Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy w Bydgoszczy.

Zawody odbyły się w auli UTP w Bydgoszczy. Zarejestrowanych zostało 113 drużyn.
ZSE2 jako jedyna szkoła z Wielkopolski wystawiła 4 roboty do walk na ringu. Najlepszy nasz wynik to dotarcie do półfinałów. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce w grupie, czyli byliśmy w pierwszej dziesiątce na 113 drużyn.

 

Po raz ostatni w tym roku szkolnym otrzymaliśmy jabłka. Wszystkie klasy, uczniowie proszeni są o zabieranie, częstowanie się owocami. Smacznego !

 

W sobotę, 12 maja, gościliśmy wszystkich zainteresowanych: rodziców i uczniów w naszej szkole, z okazji Dni Otwartych. Zainteresowanie było spore, rodzice z kandydatami na uczniów zwiedzali sale, pracownie, padały konkretne pytania i odpowiedzi. Wszystkim dziękujemy i zachęcamy w nasze podwoje.

Dzięki uprzejmości firmy INFORMIK z Wrocławia możemy pochwalić się wersją edukacyjną programu CAD Elektryczny PCSCHEMATIC AUTOMATION. Jest to - łatwy i inteligentny program do projektowania w automatyce i elektryce. Link do strony programu po kliknięciu na obrazek PCSCHEMATIC.

pcschematic 1

uwaga

W sobotę 12.05.2018r. odbędą się OSTATNIE "drzwi otwarte" w ZSE2. Czeka ogrom atrakcji! Serdecznie zapraszamy.

W piątek, 27 kwietnia obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły oraz uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Na uwagę zasługują zaproszeni goście: prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich profesor Aleksandra Rabska, rodzice z Rady Rodziców. Część artystyczna zaoferowała scenkę aktorską z życia księdza Piotra Wawrzyniaka, patrona szkoły oraz koncert muzyczny w wykonaniu Sebastiana Rojka z klasy IC. Uhonorowano wolontariuszy z klubu Ośmiu Wspaniałych, zawodników sportowych i innych laureatów szkolnych konkursów. Całość ramowo przemówieniami otworzył i zamknął dyrektor szkoły, Zbigniew Adamczak.

W dniu 22 maja 2018 r. o godz. 10:45 w sali 118 odbędzie się pierwsze spotkanie z kierownikiem kursu rozpoczynające zajęcia dla kierowców wózków jezdniowych  z napędem silnikowym oraz bezpiecznej wymiany butli gazowej.
Zapisy przyjmuje pan Wiesław Jąder w sali 118.
Na spotkanie należy przynieść dowód osobisty i pierwszą ratę opłaty za kurs. 
 Wiesław Jąder