×

Błąd

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów zdjecia_rok_16_17/euroelaktra2 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

Błąd krytyczny rozszerzenia [sigplus]: Dla folderu galerii obrazów zdjecia_rok_16_17/euroelaktra2 oczekiwana jest względna ścieżka do folderu startowego określonego w konfiguracji rozszerzenia w zapleczu systemu Joomla!.

W dniu 10 stycznia 2017 roku Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 im. Ks. Piotra Wawrzyniaka w Poznaniu po raz dziewiętnasty był gospodarzem zawodów okręgowych Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA". Zawody te znajdują się w rejestrze olimpiad Ministerstwa Edukacji Narodowej i bierze w nich udział młodzież szkół średnich.

Organizatorem Olimpiady jest Stowarzyszenie Elektryków Polskich, a jej celem pogłębianie wiedzy i rozwijanie umiejętności zawodowych uczniów w dziedzinie elektryki, elektroniki i teleinformatyki oraz lepsze przygotowanie do dalszej nauki w szkołach wyższego stopnia i pracy zawodowej. 

Do pierwszego stopnia Olimpiady przystąpiło 2062 uczniów ze 110 szkół z całej Polski. Do drugiego stopnia czyli zawodów okręgowych zakwalifikowało się 566 uczestników (166 w grupie elektrycznej, 244 w grupie elektronicznej i 156 w grupie teleinformatycznej). Miejscem organizacji zawodów drugiego stopnia były oprócz Poznania następujące miasta: Białystok, Bydgoszcz, Gdańsk, Katowice, Kraków, Lublin, Łódź, Nowy Sącz, Rzeszów, Szczecin i Wrocław.

W ZSE Nr 2 uroczystego otwarcia XIX Olimpiady dokonał dyrektor Szkoły pan Zbigniew Adamczak. W zawodach wzięło udział dwudziestu dziewięciu uczniów z wielkopolskich szkół: Zespołu Szkół Elektryczno-Transportowych i Zespołu Szkół Technicznych Technikum Nr 1 z Ostrowa Wielkopolskiego, Zespołu Szkół Technicznych z Leszna, Zespołu Szkół Politechnicznych z Wrześni, Zespołu Szkół Nr 1 z Wronek oraz VIII Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Łączności, Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 1 i Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 z Poznania. Komisji konkursowej przewodniczył profesor Politechniki Poznańskiej pan Władysław Opydo, który jest członkiem Zarządu Oddziału Poznańskiego Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Zespół Szkół Elektrycznych Nr 2 reprezentował uczeń klasy 3A Marcin Szczygielski, kształcący się w zawodzie technika elektryka.

Finał Olimpiady odbędzie się 17 marca 2017 r. na Politechnice Lubelskiej, a wyniki ogłoszone zostaną 21 kwietnia 2017 r. na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Opracowała:
Wioletta Pawlak

{gallery width=100 height=100}zdjecia_rok_16_17/euroelaktra2{/gallery}