Na boiskach szkolnych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Gastronomicznych reprezentacja piłkarzy ręcznych naszej szkoły rozpoczęła zmagania sportowe w roku szkolnym 2019/2020.

W mglisty, chłodny dzień, dnia 24 września 2019 szczypiorniści rozegrali turniej, nad którym honorowy patronat objął Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej oraz Poznański Szkolny Związek Sportowy.

W zawodach wystartowało osiem drużyn męskich i sześć żeńskich. Mecze w pierwszej fazie turnieju rozgrywane były w dwóch grupach, a półfinały systemem pucharowym. Każde spotkanie trwało piętnaście minut.

 

Szczypiorniści ZSE Nr 2 pierwsze spotkanie rozegrali ze zwycięzcami turnieju, drużyną ZSG-D. Mecz przegraliśmy 8:5. Drugi mecz był bardzo wyrównany. Ostatecznie po rzutach karnych wygraliśmy z zespołem VIIILO 6:6 (3:2).

O losach awansu do najlepszej czwórki zadecydował pojedynek z ZS Samochodowych. Nasi zawodnicy przez siedem minut nie oddali celnego rzutu na bramkę. Często trafiali w poprzeczkę lub bramkarza. Brak skuteczności Elektryków w ataku wykorzystali przeciwnicy, zdobywając w tym czasie 4 bramki. Nasi szczypiorniści zdołali odrobić stratę. Od tego momentu kontrolowali wynik spotkania. Niestety w ostatnich sekundach przegrywali jedną bramką. Mecz zakończył się wynikiem 6:7. Jedną straconą bramką nie zakwalifikowaliśmy się do kolejnego etapu rozgrywek. Niedosyt pozostał, ale taki jest sport!


Kapitanem Z
SE NR 2 był Adrian Frąckowiak.

Bardzo dziękuję zawodnikom za walkę i zaangażowanie.

Szkołę reprezentowali:

 1. Filip Młyński 1GF
 2. Dawid Kaseja1GF
 3. Hubert Hwalisz1GF
 4. Tomasz Fąka 2A
 5. Berliński Wojciech 2E
 6. Dawid Marcinkowski 2B
 7. Jakub Jerzyński 2B
 8. Chęciński Łukasz3C
 9. Kaczmarek Julian3C
 10. Kozubowicz Karol3C
 11. Frąckowiak Adrian3C
 12. Kacper Górzyński 4A
 13. Amadeusz Gaj 4D

Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka