W dniu 20.04.2018r. w naszej szkole będzie miało miejsce nie lada przedsięwzięcie - „Dzień Nowych Technologii”. W ramach omawianej imprezy gościć będziemy sprzęt, urządzenia wykorzystujące najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, a ponadto prezentować będziemy własne projekty i osiągnięcia wykonane przez naszych uczniów.

Gwoździem programu będzie pokaz i demonstracja samochodów marki Tesla S oraz X. Dodatkowo kilku innych wystawców zaprezentuje swoje technologie szczególnie bliskie zainteresowaniom oraz zawodom w których kształcimy w ZSE2. Wśród prezentowanych technologii i sprzętu zobaczyć będzie można: drukarkę 3D firmy Accura, platformę testującą, kącik „Retro”, system do Termo-sublimacji, drukowane skrzypce i komputer, system monitoringu, makietę inteligentnego domu, a nawet grę komputerową napisaną przez jednego z naszych uczniów. To tylko drobny wycinek technologicznego toru jakim poczęstujemy naszych uczniów.