W grudniu 2019r.  w naszej szkole p.prof. Hejdysz i p.prof. Horowska zorganizowały akcję "Kup Pan szczotkę", która odbywała się w ramach Turnieju Klas, pod patronatem fundacji Redemptoris Missio. Po raz kolejny społeczność ZSE 2 nie zawiodła! Dzięki Wam zebraliśmy: 166 past do zębów i 385 szczoteczek!:-D Dziękujemy bardzo uczniom i rodzicom za udział i wsparcie potrzebujących z Afryki!

W tej konkurencji 3 pierwsze lokaty zajęły klasy:

I miejsce - 2E

II miejsce - 3B

III miejsce - 2D

Pewnie ich kojarzycie. Być może zapadli wam w pamięci, Wydawać się może, że tak dawno stawiali swoje pierwsze kroki w murach Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2. Zawierali nowe przyjaźnie, brali na siebie trudy nauki, stopniowo włączali się w życie szkoły rozwijając swoje pasje naukowe, artystyczne czy sportowe.

Czas szybko jednak płynie i już za trzy miesiące, na początku maja, przyjdzie im zmierzyć się z wielkim wyzwaniem, jakim będą egzaminy maturalne. Piątek 17 stycznia 2020 r. nie był jednak dniem, w którym uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 myśleli o zawiłościach geometrii, angielskiej gramatyce, algorytmach programowania, czy lekturach. Właśnie wtedy maturzyści zjawili się w restauracji Malibu w Sękowie, by bawić się podczas balu studniówkowego.

Stres oczywiście się pojawił, ale związany z zatańczeniem poloneza. Podziwiając układ taneczny, można było odczuć powiew świeżości, a sam taniec wyglądał przepięknie.

Te eleganckie kobiety to nie uczestniczki gali rozdania Oskarów. Ci przystojni gentlemani to nie goście forum biznesowego. Tak szykownie prezentowali się maturzyści ZSE Nr 2 podczas swojej studniówki.

FILMY (Zdjęcia w czytaj więcej) ...

 

Jak bawili się i prezentowali maturzyści klasy 4a, 4c, 4d? Wystarczy zobaczyć zdjęcia.

Wychowawca klasy 4a

Iwona Bartecka

W dniu 101. rocznicy wybuchu zwycięskiego zrywu Wielkopolan, poczet sztandarowy szkoły (z Anią, Izą i Michałem) u stóp Pomnika Powstańców Wielkopolskich pokłonił się w hołdzie wszystkim Bohaterom tamtych dni. 

 
Rozpoczynamy realizację zajęć wychowania do życia w rodzinie.
  • Klasy: 1PA, 1PB poniedziałek 7:30 sala 5. Pierwsze spotkanie 20 stycznia.
  • Klasy: 1PD, 1PE środa 15:20, sala 5. Pierwsze spotkanie 22 stycznia.
  • Klasy: 1GC, 1GE piątek 14:30, sala 5. Pierwsze zajęcia 24 stycznia.

Blisko 3 tysiące uczniów szkół podstawowych wzięło 15 listopada 2019 roku udział w tegorocznej Arenie Zawodów. Celem imprezy jest pomoc młodzieży szkół podstawowych w wyborze dalszej ścieżki edukacji oraz promocja szkolnictwa zawodowego.

Uczestnicy Targów w poznańskiej Arenie zwiedzić mogli 13 wysp zawodowych i poznać prawie 70 zawodów.

Nasi uczniowie i nauczyciele prezentowali zawody z branży elektrycznej: technik elektryk, technik elektronik, technik energetyk oraz technik informatyk.

Święto wszystkich poznańskich szkół zawodowych pokazało młodzieży sposoby na zdobycie zawodu atrakcyjnego i poszukiwanego na rynku pracy.