Zapraszamy na "Drzwi Otwarte", które odbędą się w dniach:

  • 16.02.2019 (sobota) o godzinie 1000
  • 7.03.2019 (czwartek) o godzinie 1700
  • 6.04.2019 (sobota) o godzinie 1000

Czeka moc atrakcji!

W dniu 10.01 2019 uczniowie naszej szkoły wraz z pedagog szkolną udali się do DPS i zorganizowali koncert  kolęd .Śpiewali kolędy z repertuaru Arki Noego.

W dniu 05.01 2019 w zespole szkół Specjalnych przy ulicy Kanclerskiej 30 odbyła się konferencja szkoleniowa dla wolontariuszy w ktorej uczestniczyła pedagog szkolna wraz z uczniami.Szkoła uzyskała certyfikat Pilgrim.podczas konferencji nastapila prezentacja filmu Wolontariusz ZSS nr 103,w ktorym występowali uczniowie naszej szkoły.

Dzięki Sztabowi nr: 4908 organizowanemu przez Politechnika Poznańska nasza „MotoRecykla” jest dostępna na aukcji 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„MotoRecykla” z ZSE2 V 2.0 Jedzie na 27 finał WOŚP.

Pamiętacie zapewne nasz projekt „MotoRecykla” z ubiegłorocznych ferii zimowych. Model przedstawiający motocykl wykonany całkowicie z podzespołów komputerowych wymontowanych z przestarzałego sprzętu komputerowego zwiedził wiele miejsc i wystaw. W związku z ogromnym zainteresowaniem i propozycjami odkupienia go od nas wpadliśmy na pomysł przekazania go na jakiś szczytny cel i z tego powodu niebawem dostępny on będzie na aukcji z której całkowity dochód przekazany zostanie na 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Poniżej link do aukcji na którą serdecznie zapraszamy.

https://charytatywni.allegro.pl/motorecykla-z-zse2-v-2-0-od-kola-naukowego-gites-i8700829?fbclid=IwAR3GNbFHBF0ARKeaGvP1XkVu1Wy-ytXeiJ1_XX7fueQz99b3MHiEnwhjaPg

Włączając się w szereg inicjatyw, mających na celu upamiętnienie 100. rocznicy powstania wielkopolskiego, poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w państwowych  uroczystościach, które z udziałem Prezydenta RP odbyły się w czwartek, 27 grudnia 2018 r. pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

   Zaszczyt reprezentowania całej społeczności szkolnej w tym wyjątkowym dniu i wydarzeniu przypadł w udziale: Michałowi (2B) – jako chorążemu oraz Grzegorzowi (2C), który wystąpił w asyście pocztu sztandarowego.

Z pewnością wielu z Was czeka na informacje dotyczące tegorocznego konkursu "Z Elektroniką na Ty". W tym roku będzie to już dwunasta edycja. Oto one:

ADRESACI KONKURSU:

uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2

CEL:
rozwijanie praktycznych umiejętności technicznych

FORMA:
prace praktyczne np. układy, urządzenia, makiety, gabloty, autorskie oprogramowanie, filmy, prezentacje, animacje, pomoce naukowe z dziedziny elektryki, elektroniki, energetyki lub informatyki

TERMIN:
do 10 kwietnia 2019 roku

NAGRODY:
Sponsorem nagród jest Oddział Poznański Stowarzyszenie Elektryków Polskich.
Ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpi w Dniu Patrona szkoły 26 kwietnia 2019 r.

 

Mottem tegorocznego konkursu niech będą następujące słowa:

Twoja pasja czeka, aż dogoni ją odwaga!

 

Zgłoszenia przyjmuje

KOORDYNATOR
pani Wioletta Pawlak

Rezygnacje z zajęć wychowania do życia w rodzinie należy złożyć do biblioteki szkolnej do dnia 10 stycznia. Brak rezygnacji oznacza chęć uczestniczenia w zajęciach. Realizacja zajęć nastąpi w II semestrze br. szkolnego. Druki rezygnacji do pobrania ze strony szkoły w zakładce dokumenty.

4 stycznia 2019 roku dyrektor ZSE NR 2 Paweł Untermann uroczyście otworzył zawody okręgowe XXI edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej ”EUROELEKTRA”. Olimpiada organizowana przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich ma zasięg ogólnopolski i zawody II stopnia odbyły się w dwunastu okręgach. W pierwszym etapie Olimpiady wzięło udział około 2000 uczestników ze 113 szkół. Do drugiego etapu zakwalifikowało się około 500 uczestników.

W ZSE NR 2 na zawody stawiło się 27 uczniów wraz z nauczycielami ze szkół technicznych z Wrześni, Ostrowa Wielkopolskiego, Leszna i Poznania.

Naszą szkołę dzielnie reprezentowali Jan Koteras z klasy 3D, Bartosz Adamczyk, Hubert Filipiak, Jakub Strykowski i Maciej Szeląg z klasy 4D, Miłosz Klim i Krystian Olesiejko z klasy 2B oraz Adrian Bauer i Przemysław Ryniewicz z klasy 4A.

Finał Olimpiady czyli etap trzeci odbędzie się na Politechnice Gdańskiej. 15 marca

2019 r., a ogłoszenie wyników nastąpi 26 kwietnia na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Więcej informacji o Olimpiadzie znajduje się na stronie internetowej www.euroelektra.edu.pl.

Okręgowy koordynator Olimpiady

Wioletta Pawlak

Harmonogram

przebiegu zawodów okręgowych EUROELEKTRY
w dniu 4 stycznia 2019 r. w ZSE Nr 2 w Poznaniu

     Godzina:

  • 10:30 – 11:30
- rejestracja uczestników (hol)
  • 11:30
- zebranie członków Komitetu Okręgowego (aula)
  • 11:45
- otwarcie zawodów przez dyrektora ZSE Nr2 (aula)
  • 12:00 – 14:00
- zawody (aula)
  • 14:00 – 14:15
- podsumowanie przebiegu zawodów przez członków Komitetu

Uczestników prosimy o przybycie najpóźniej o godzinie 11:30.

Koordynator Olimpiady

Wioletta Pawlak

Stypendium Prezesa Rady Ministrów jest jedną z form nagradzania najzdolniejszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Może je otrzymać jeden, najlepszy uczeń w danym typie szkoły, który uzyskał najwyższą średnią ocen i promocję z  wyróżnieniem albo uczeń o wybitnych, wyraźnie ukierunkowanych uzdolnieniach, poświadczonych ocenami celującymi w jakiejś dziedzinie wiedzy i mający co najmniej oceny dobre z pozostałych przedmiotów.

W tym roku nagrodą tą wyróżniono Patryka Gawendowicza, ucznia klasy 3a.

Uroczysta gala wręczenia stypendiów odbyła się we wtorek 18 grudnia 2018r. w Pałacu Działyńskich w Poznaniu. Swoją nagrodę odebrał podczas niej Patryk Gawendowicz. Akty przyznania stypendiów oraz gratulacje i życzenia dalszych sukcesów, w imieniu Prezesa Rady Ministrów, wręczyła Wielkopolski Kurator Oświaty pani Elżbieta Leszczyńska. Każdy laureat oprócz gratulacji otrzymał też książkę o Powstaniu Wielkopolskim.

Gratuluję Patrykowi i życzę dalszych osiągnięć i realizacji marzeń.

Wychowawca klasy 3a

Iwona Bartecka