Zapraszamy na "Drzwi Otwarte", które odbędą się w dniach:

  • 16.02.2019 (sobota) o godzinie 1000
  • 7.03.2019 (czwartek) o godzinie 1700
  • 6.04.2019 (sobota) o godzinie 1000

Czeka moc atrakcji!

W dniu 10.01 2019 uczniowie naszej szkoły wraz z pedagog szkolną udali się do DPS i zorganizowali koncert  kolęd .Śpiewali kolędy z repertuaru Arki Noego.

W dniu 05.01 2019 w zespole szkół Specjalnych przy ulicy Kanclerskiej 30 odbyła się konferencja szkoleniowa dla wolontariuszy w ktorej uczestniczyła pedagog szkolna wraz z uczniami.Szkoła uzyskała certyfikat Pilgrim.podczas konferencji nastapila prezentacja filmu Wolontariusz ZSS nr 103,w ktorym występowali uczniowie naszej szkoły.

Dzięki Sztabowi nr: 4908 organizowanemu przez Politechnika Poznańska nasza „MotoRecykla” jest dostępna na aukcji 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„MotoRecykla” z ZSE2 V 2.0 Jedzie na 27 finał WOŚP.

Pamiętacie zapewne nasz projekt „MotoRecykla” z ubiegłorocznych ferii zimowych. Model przedstawiający motocykl wykonany całkowicie z podzespołów komputerowych wymontowanych z przestarzałego sprzętu komputerowego zwiedził wiele miejsc i wystaw. W związku z ogromnym zainteresowaniem i propozycjami odkupienia go od nas wpadliśmy na pomysł przekazania go na jakiś szczytny cel i z tego powodu niebawem dostępny on będzie na aukcji z której całkowity dochód przekazany zostanie na 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Poniżej link do aukcji na którą serdecznie zapraszamy.

https://charytatywni.allegro.pl/motorecykla-z-zse2-v-2-0-od-kola-naukowego-gites-i8700829?fbclid=IwAR3GNbFHBF0ARKeaGvP1XkVu1Wy-ytXeiJ1_XX7fueQz99b3MHiEnwhjaPg

Włączając się w szereg inicjatyw, mających na celu upamiętnienie 100. rocznicy powstania wielkopolskiego, poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w państwowych  uroczystościach, które z udziałem Prezydenta RP odbyły się w czwartek, 27 grudnia 2018 r. pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

   Zaszczyt reprezentowania całej społeczności szkolnej w tym wyjątkowym dniu i wydarzeniu przypadł w udziale: Michałowi (2B) – jako chorążemu oraz Grzegorzowi (2C), który wystąpił w asyście pocztu sztandarowego.

Z pewnością wielu z Was czeka na informacje dotyczące tegorocznego konkursu "Z Elektroniką na Ty". W tym roku będzie to już dwunasta edycja. Oto one:

ADRESACI KONKURSU:

uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2

CEL:
rozwijanie praktycznych umiejętności technicznych

FORMA:
prace praktyczne np. układy, urządzenia, makiety, gabloty, autorskie oprogramowanie, filmy, prezentacje, animacje, pomoce naukowe z dziedziny elektryki, elektroniki, energetyki lub informatyki

TERMIN:
do 10 kwietnia 2019 roku

NAGRODY:
Sponsorem nagród jest Oddział Poznański Stowarzyszenie Elektryków Polskich.
Ogłoszenie wyników konkursu i uroczyste wręczenie nagród nastąpi w Dniu Patrona szkoły 26 kwietnia 2019 r.

 

Mottem tegorocznego konkursu niech będą następujące słowa:

Twoja pasja czeka, aż dogoni ją odwaga!

 

Zgłoszenia przyjmuje

KOORDYNATOR
pani Wioletta Pawlak

Rezygnacje z zajęć wychowania do życia w rodzinie należy złożyć do biblioteki szkolnej do dnia 10 stycznia. Brak rezygnacji oznacza chęć uczestniczenia w zajęciach. Realizacja zajęć nastąpi w II semestrze br. szkolnego. Druki rezygnacji do pobrania ze strony szkoły w zakładce dokumenty.