moje wiersze
 
przycupnęły
krzyżykami jaskółek
rozmodlone pod okapem dachu
wyfruną otrzepać skrzydła
z nadmiaru metafor
Anna Landzwójczak
 
11 grudnia, gościliśmy w bibliotece szkolnej Panią Annę Landzwójczak - poetkę, autorkę tekstów piosenek, członka Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu. W spotkaniu z poetką uczestniczyła młodzież z klasy 1GC oraz przedstawiciele klasy 2E. 
Na wstępie Wiktoria i Jakub zaprezentowali kilka wierszy autorki wprowadzając słuchaczy w poetycki klimat spotkania. W dalszej kolejności sama autorka odczytywała wiersze z wybranych tomików: Bezszelestnie, Papierowy Smak, Stawiam na siebie. Bogate w metafory utwory poetyckie nawiązują do osobistych wspomnień autorki, wyzwalają emocje, wzruszają, skłaniają do refleksji.

Po oficjalnym spotkaniu, przy herbatce i słodkim poczęstunku, nadal w czytelni biblioteki szkolnej, toczyły się rozmowy młodzieży z zaproszonym gościem.

Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu graficznego na projekt strony tytułowej do kroniki szkolnej, którego organizatorem była biblioteka szkolna.
I miejsce – Roman Kowalenko, klasa 2E;
II miejsce – Mikołaj Piotrowski, klasa 2C;
III miejsce – Cyprian Niewiada, klasa 2E;
Wyróżnienie – Wiktoria Kornosz, klasa 2E.

Wręczenie nagród nastąpi podczas wigilii klasowych w dniu 20 grudnia.

6 grudnia 2019 na Świcie Bieg Mikołajkowy, Mikołajkowa Niespodzianka dla Uczniów przygotowana już po raz ósmy przez nauczycieli z udziałem rodziców i Koncert Charytatywny dla Jasia.
Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie.

ZSE2 zawsze była szkołą z misją, ale teraz hasło to nabrało nowego wymiaru. Mamy misję aby pomagać innym, potrzebującym ludziom! Nasza szkoła ponowiła współpracę z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, a w ramach tej współpracy rozpoczynamy w szkole akcję „Kup Pan szczotkę!” Akcja, rozgrywana również w ramach Turnieju Klas, polega na zakupieniu i dostarczeniu jak największej ilości szczoteczek oraz past do zębów, które następnie zostaną wysłane do Afryki. Akcja trwa do 20.12.2019r. Zakupione szczoteczki i pasty należy dostarczyć do p. Hejdysz (sala nr 5) lub p. Horowskiej (sala nr 4). Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

http://www.medicus.ump.edu.pl/

W dniu 7 listopada uczniowie ZSE NR 2 zasiedli w ławach szkolnej auli do pierwszego etapu ogólnopolskiej 22 edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”. Młodzież rozwiązywała zadania testowe z tematyki elektrycznej, elektronicznej

i telekomunikacyjnej. Na podstawie min naszych zawodników wnioskować można, że tegoroczne zadania do łatwych nie należały.

Wyniki pierwszego etapu Olimpiady podane zostaną w miesiącu grudniu na stronie www.euroelektra.edu.pl. Wtedy to dowiemy się, kto przystąpi do kolejnego etapu.

Drugi etap Olimpiady dla regionu Wielkopolski odbędzie się tradycyjnie w naszej szkole

w dniu 7 stycznia 2020 roku.

Szkolny koordynator Olimpiady

Wioletta Pawlak

Biblioteka szkolna ZSE Nr 2 ogłasza szkolny konkurs czytelniczy pod hasłem „PO(MOC) Z KSIĄŻKI”.
 
Książko, najwierniejszy towarzyszu w podróży życia, milczący w nieszczęściu, gadatliwy w radości, mówiący tylko wtedy, gdy się słuchać pragnie – jesteś jednym z najcenniejszych darów, jakie nam zesłali bogowie na nasz smutny padół - pisał Jarosław Iwaszkiewicz.
 
Książki sprawiają, że inaczej patrzymy na siebie i otaczających nas ludzi. Pomagają lepiej zrozumieć siebie i innych, rozmawiać o tym, co trudne.
Zapraszamy chętnych uczniów ZSE Nr 2 do udziału w konkursie polegającym na napisaniu pracy w dowolnej formie literackiej, np: esej, reportaż, wiersz, opowiadanie, list na temat książki, dzięki której czytelnik odważył się porozmawiać z bliskimi o swoim problemie, spojrzał na swoje relacje z innej perspektywy, poznał siebie lepiej. Książka z gatunku: powieść, reportaż, esej, opowiadanie, poradnik i inne.
 
Prace konkursowe należy przekazać do biblioteki szkolnej do dnia 10 stycznia 2020 r.
Laureatów (1-3 miejsce) wyłoni komisja. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.
Wyróżnione prace zostaną nagrodzone książkami wskazanymi przez zwycięzców konkursu.

Fotorelacja z 101-wszej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W dniach od 12.11.2019 do 19.11.2019 na terenie szkoły Samorząd Uczniowski zachęcał do udziału w kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Akcja polegała na zakupie kartki świątecznej, którą można wysłać do kogoś bliskiego. Zebraliśmy 110 zł, które zostaną przekazane chorym i niepełnosprawnym podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Cord.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.