UWAGA! Zbiórka trwa do końca przyszłego tygodnia. Puszka w sekretariacie szkoły.

tymek

Zakończyliśmy pracę nad wersją w rozmiarze 4/4 w kolorze czerwonym. Na filmie poniżej możecie zobaczyć i usłyszeć jak takie oto drukowane skrzypce zachowują się podczas użytkowania zgodnie z przeznaczeniem. Firma Accura producent drukarek 3D zmieściła post: "Jakiś czas temu publikowaliśmy zdjęcia skrzypiec, które zostały wydrukowane na naszej drukarce 3D. Doczekaliśmy się filmiku, zobaczcie jak brzmią". https://www.facebook.com/accurate.choice/

STUDNIÓWKA 6.01.2018

FOTORELACJA

W dniu 8 stycznia 2018 roku po raz dwudziesty szkoła nasza pełniła funkcję gospodarza zawodów okręgowych XX edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”. Punktualnie o godzinie dwunastej Pan dyrektor ZSE NR 2 Zbigniew Adamczak uroczystym przemówieniem otworzył Olimpiadę.

Zawody odbywały się jednocześnie w dwunastu ośrodkach akademickich w Polsce m.in. w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie. Do drugiego stopnia Olimpiady w całej Polsce zakwalifikowało się łącznie 560 uczestników (198 w grupie elektrycznej, 224 w grupie elektronicznej i 138 w grupie teleinformatycznej .ZSE NR 2 reprezentowało trzech uczniów: Sebastian Deska z klasy 3a, Bartosz Adamczyk z klasy 3d i Jakub Strykowski z klasy 3d.

W tym roku w okręgu poznańskim w grupie elektronicznej wystartowało pięciu zawodników, w grupie elektrycznej – dwudziestu trzech, natomiast do zawodów drugiego stopnia w grupie teleinformatycznej nikt się nie zakwalifikował.

Nad prawidłowym przebiegiem zawodów czuwała komisja złożona z nauczycieli – członków Stowarzyszenia Elektryków Polskich pod przewodnictwem profesora Politechniki Poznańskiej pana Władysława Opydo.

Zawody trzeciego stopnia czyli finał olimpiady odbędą się 16 marca 2018 roku, a uroczyste ogłoszenie wyników 20 kwietnia 2018 roku na Uniwersytecie Technologiczno-Przyrodniczym w Bydgoszczy.

Koordynator Olimpiady w Okręgu Poznań

Wioletta Pawlak

Doświadczali i smakowali uczniowie wyróżniający się w promocji szkoły oraz uczniowie kl. IV A pod opieką p. Ireny Kartawik, tak dla nabrania oddechu po klasyfikacji pierwszego semestru.

Zimowej, śniegowej aury ani śladu, 21 grudnia 2017 był pochmurny i deszczowy. Ale ulice, place i sklepowe wystawy prezentowały się wspaniale. Wszędzie czuło się przedświąteczną atmosferę, mimo, że o godz. 10.00 jarmark na trasie Plac Wolności-Stary Rynek dopiero przygotowywał się do otwarcia.

Świątecznych wrażeń dostarczał Stary Browar, nawet przed południem. Szykowne wystawy i dekoracje, niewyobrażalne ilości towarów na malowniczych straganach prowadziły nas na ostatnie piętro, gdzie szukaliśmy jasnej strony mocy w „ Gwiezdnych wojnach”. Wszędzie czuło się piernikowo-korzenny klimat i smak kawy.

Uczniowie z 2a: Filip Ruta i Adam Bogacki jako wolantariusze odnowili współpracę ze szkołą specjalną 103 w Poznaniu. Jako opiekunowie z uczniami tej szkoły pojechali po choinki do lasu. Specjalnie dla tych dzieci nasz Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień Słodkości”. Z zebranych podczas tej akcji środków zakupiliśmy mandarynki i słodycze. Z przygotowanymi przez Patrycję Jankowiak z 2a prezentami i życzeniami świątecznymi Filip i Adam 21.12.2017 roku udali się do szkoły 103. Radość dzieciaków z wizyty Gwiazdorów ze Świtu była nie do opisania.
Za poświęcony czas dla tych wyjątkowych dzieci Dyrekcja Szkoły 103 uhonorowała naszych wolantariuszy dyplomami uznania.

11 grudnia 2017 roku odbył się konkurs z wiedzy o kulturze i historii Wielkiej Brytanii: „What do you know about the United Kingdom?”. W zmaganiach wzięło udział jedenaście klas. Każda klasa wystawiła dwóch zawodników. Zwyciężyli reprezentanci klasy 1D, a kolejne miejsca na podium zajęli przedstawiciele klasy 4A (II miejsce) i 3B (III miejsce).

Serdecznie gratulujemy! Alicja Horowska i Kamila Hejdysz

     Godzina:

  • 10:30–11:30
- rejestracja uczestników (hol)
  •  11:30
              
- zebranie członków Komitetu Okręgowego (sala gimnastyczna)
  •  11:45              

- otwarcie zawodów przez dyrektora ZSE Nr 2 (sala gimnastyczna)

  •  12:00–14:00 
 - zawody (sala gimnastyczna)
  • 14:00–14:15 
- podsumowanie przebiegu zawodów przez członków Komitetu

Uczestników prosimy o przybycie najpóźniej o godzinie 11:30.

Koordynator Olimpiady

Wioletta Pawlak