Na boiskach szkolnych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Gastronomicznych reprezentacja piłkarzy ręcznych naszej szkoły rozpoczęła zmagania sportowe w roku szkolnym 2019/2020.

W mglisty, chłodny dzień, dnia 24 września 2019 szczypiorniści rozegrali turniej, nad którym honorowy patronat objął Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej oraz Poznański Szkolny Związek Sportowy.

W zawodach wystartowało osiem drużyn męskich i sześć żeńskich. Mecze w pierwszej fazie turnieju rozgrywane były w dwóch grupach, a półfinały systemem pucharowym. Każde spotkanie trwało piętnaście minut.

W dniu 13 września podczas dużej przerwy w auli szkolnej odbył się kiermasz podręczników używanych. Zainteresowanie kupujących było ogromne.

Rozpoczynamy kolejną zbiórkę plastikowych nakrętek dla Stefanii. Stefcia dzięki intensywnej rehabilitacji już chodzi. Była ona możliwa dzięki ludziom dobrej woli, którzy zbierali plastikowe nakrętki. Zachęcamy do dalszej współpracy, ponieważ potrzeby są ogromne. Na zdjęciach Stefcia podczas turnusów rehabilitacyjnych i innych wyjazdów mających na celu ulepszanie sprawności dziewczynki, plakat oraz oświadczenie rodziców mówiące o przeznaczeniu pieniędzy otrzymanych ze sprzedaży nakrętek.

Plan lekcji po zmianach obowiązuje od dnia: 9 września 2019.

Fororelacja z rozpoczęcia roku szkolnego 2019/20.

Szanowni Rodzice informujemy, że dnia 5 września [5.09.2019] o godzinie 1700 odbedą się zebrania dla wszystkich klas I-IV.

Zachęcamy do zapoznania się ze statutem szkoły do którego podajemy bezpośredni link: Statut ZSE nr 2

Informujemy, że uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2019/20 odbędzie się 2 września (poniedziałek) o godzinie 900.

Płatne staże dla uczniów naszej szkoły!

Uczniowie naszej szkoły mogą nadal zapisywać się na płatne staże, które będą odbywać się w sierpniu, a także od września 2019 r.

Wszystkie informacje o stażach zdobędziecie na stronie https://staze-info.pl/ Są tam podane także numery telefonów, pod które możecie dzwonić, aby zapisać się na płatny staż.

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbędzie się 19.06.2019r (środa) o godzinie 900.

28 maja 2019. na boiskach Poznańskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na os. Piastowskim odbyły się zawody w siatkówce plażowej chłopców w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Były to ostatnie zawody w roku szkolnym 2018/2019. Zmaganiom sportowym towarzyszyła deszczowa pogoda. Naszą szkołę reprezentowali Łukasz Chwieralski i Mikołaj Kaczmarek oraz Jakub Jerzyński i Dawid Marcinkowski.

Mecze rozgrywane były systemem brazylijskim do dwóch przegranych. W zawodach wystartowało 46 par. Rozegrane zostały 62 mecze. Para siatkarzy: Łukasz Chwieralski i Mikołaj Kaczmarek ponownie jak rok temu zakończyli zawody dochodząc do ćwierćfinału. Debiutanci: Jakub Jerzyński i Dawid Marcinkowski nie zakwalifikowali się do drugiej rundy turnieju.

Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka

W upalny dziesiąty dzień czerwca 2019r. uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 rywalizowali w wielu dyscyplinach sportowych walcząc o medale i punkty do generalnej klasyfikacji dla swoich klas.

Każdy mógł sprawdzić się w następujących konkurencjach:

 • Skoki przez skakankę
 • Zmagania kulturystyczne
 • Tenis stołowy
 • Konkurs rzutów osobistych
 • Podbijanie piłki
 • Rzut piłką lekarską
 • Pchnięcie kulą
 • Ściana wspinaczkowa
 • Strzały w okienko – piłka nożna
 • Trzymam równowagę
 • Łucznictwo

Po zakończeniu konkurencji indywidualnych młodzież walczyła w sportach zespołowych.

W sali gimnastycznej odbyły się mecze w piłce siatkowej, kończące zmagania o Mistrzostwo Szkoły w roku szkolnym 2018/2019. W półfinale uczniowie klasy 1b pokonali w setach 2:1 zespół z klasy 3a. Finał Mistrzostw Szkoły w Piłce Siatkowej również zakończył się tiebreakiem . Zwyciężyli siatkarze z klasy 2b zdobywając złoty medal, drugie miejsce zajęli uczniowie klasy 3d.

W hali sportowej rozegrany został finał Mistrzostw Szkoły w Piłce Nożnej. Trzecie miejsce zajęła klasa 3d, na drugim miejscu uplasowała się klasa 3c, a złotymi medalistami zostali uczniowie klasy 1a.

Po zakończeniu zmagań sportowych odbyła się ceremonia wręczania medali najlepszym zawodnikom poszczególnych konkurencji, oraz Mistrzom Szkoły w Piłce Siatkowej i Nożnej. W generalnej klasyfikacji pośród trzynastu klas rywalizujących w Święcie Sportu trzecie miejsce zajęła klasa 1a, drugie miejsce klasa 3a, a zwycięzcami została klasa 2b.

Wszystkim zawodnikom gratulujemy!

Do zobaczenia w przyszłym roku!

Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka