W hali widowisko-sportowej „Arena” 24 października 2018r piłkarze ręczni naszej szkoły uczestniczyli w turnieju organizowanym w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Od lat zmagania szczypiornistów cieszą się dużą popularnością wśród poznańskich szkół ponadgimnazjalnych. W sezonie 2018/2019 w rozgrywkach Licealiady wystartowały 23 zespoły, podzielone na 8 grup. Z każdej grupy awansowała do ćwierćfinału jedna zwycięska drużyna.

Szczypiorniści ZSE Nr 2 rozpoczęli pierwsze spotkanie z drużyną XVI LO od mocnego uderzenia. Po kilku minutach podopieczni Iwony Barteckiej prowadzili 4:0. Zawodnicy dość szybko zaczęli triumfować na boisku, byli po prostu lepsi. Nie do zatrzymania w ataku był Michał Grasewicz, który zdobył pięć bramek . Egzekutorem rzutów karnych był kapitan, Adrian Frąckowiak. Na skrzydle punktował Łukasz Chęciński. Na przerwę Elektrycy schodzili z siedmiopunktową przewagą. W drugiej połowie przewaga naszej reprezentacji systematycznie rosła. Bardzo dobre spotkanie rozgrywał Karol Kozubowicz. Na kole zadebiutował Tomasz Fąka zdobywając bramkę. Na lewym skrzydle „mieszał” Filip Młyński. Za rozegranie odpowiedzialny był Juliusz Kaczmarek. Nasza reprezentacja wygrała 12:4.

5 października uczestniczyliśmy w Rajdzie Niepodległościowym na terenie Lasku Marcelińskiego pod patronatem Stowarzyszenia Elektryków Polskich. Zanim jednak klasy wyruszyły w podróż, przed szkołą tworzyliśmy performance w ramach obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Uroczystość została zainicjowana przez dyrekcję szkoły oraz przedstawicieli SEP’u. W trakcie rajdu pogoda była pochmurna i bezdeszczowa, jednym słowem sprzyjająca wykonywaniu zadań na poszczególnych stacjach, takich jak zbadanie czystości wody czy wyznaczenie azymutu.

Powrót do szkoły zakończono ciepłą strawą oraz uhonorowaniem zwycięzców.

Uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2: Karol Kozubowicz i Adrian Kaczor reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym Turnieju Tenisa Stołowego w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Zawody odbyły się dnia 16.10.2018 w Liceum Marii Magdaleny.

Kolejne zmagania sportowe już za tydzień. Tym razem zmierzą się „szczypiorniści” w hali widowiskowo-sportowej Arena.

                                                          

Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka

W dniu 11 października 2018 r. odbyła się czwarta edycja imprezy mającej na celu promocję kształcenia zawodowego - „Arena Zawodów”.

W hali Arena w Poznaniu zbudowano 13 tematycznych wysp zawodowych, przedstawiających konkretne branże i usługi, a także osobne stoiska Wydziału Oświaty Urzędu Miasta Poznania – organizatora imprezy, Wielkopolskiej Izby Rzemieślniczej           w Poznaniu, Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Poznaniu oraz pracodawców i doradców zawodowych.

Wydarzenie ma na celu zarówno przedstawienie ogólnej oferty szkół zawodowych, jak i ich promocję, a także poszerzanie wiedzy o zawodach.

Na naszych stoiskach gromadziły się tłumy,  które mogły zapoznać się również praktycznie   z zawodami, w których kształci nasza szkoła: technik elektryk, technik elektronik, technik informatyk, technik energetyk. Zainteresowani mogli sami pod czujnym okiem starszych kolegów i nauczycieli pani Wioletty Pawlak i pana Sebastiana Giedziuna wykonać kilka elementarnych, ale ciekawych zawodowych zadań.

 

Nasi dzielni Gitesowcy godnie reprezentowali swoją szkołę na odbywającym się niedawno spotkaniu II edycji Młodzieżowego Forum "Dobre praktyki kluczem do twojego sukcesu".
Moim skromnym zdaniem zaprezentowali się naprawdę godnie, a ich udział i praca został dostrzeżony i nagrodzony.

Gratuluję Panowie!!!

W komentarzu pod postem nasza prezentacja, która była tłem ich wystąpienia.

W wietrzny, pochmurny dzień 2 października 2018r. na stadionie Olimpii Poznań odbyła się Licealiada Lekkoatletyczna w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 48 szkół miasta Poznania. Reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Iwony Barteckiej i p. Wojciecha Bakulina zdobyła punktowane miejsca.

Drugie miejsce i srebrny medal wywalczył Maciej Bąk w biegu na dystansie 800m, pokonując 43 zawodników.

Niewiele, tylko 2 metry zabrakły Adrianowi Frąckowiakowi w rzucie oszczepem, by stanąć na podium. Rzutem na odległość 33,17cm zapewnił sobie czwarte miejsce.

Dobrze poradził sobie Juliusz Starosta w skoku wzwyż pokonując poprzeczkę na wysokości 150cm, uplasował się na ósmym miejscu.

Maciej Bąk w biegu na dystansie 800m wywalczył kwalifikacje na Wielkopolskie Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów!

5.10.2018 ODBĘDZIE SIĘ

Rajd ZSE2

dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli.

Wszystkie klasy prosimy o wcześniejsze przygotowanie odpowiednich materiałów niezbędnych do wykonania zadań na trasie:

  • miara krawiecka
  • pusty słoik z zakrętką
  • ołówek
  • kredki
  • długopis
  • ekierka

Rajd ZSE2 pod patronatem SEP start 5.10.2018r. godz. 8:30

 

- 8:30 spotkanie na boisku szkolnym (nauczyciele wychowawcy sprawdzają obecność)

- 8:35 przedstawienie regulaminu rajdu oraz przekazanie instrukcji i wytycznych dotyczących przebiegu dnia

- 8:45 start poszczególnych klas z I punktu kontrolnego na boisku szkolnym

- ok. godz. 12:30tej posiłek na boisku szkolnym

- ok. godz. 13:00 podsumowanie wyników i zakończenie rajdu na boisku szkolnym

                      Życzymy wszystkim udanej zabawy :)

                                               Daria Pawlaczyk

                                               Paweł Untermann