19.11.2018 w hali sportowej naszej szkoły odbyła się pierwsza runda turnieju halowej piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

W zmaganiach bierze udział 36 zespołów podzielonych na 8 grup. Reprezentacja ZSE Nr 2 trafiła do grupy VI wraz z Zespołem Szkół Ekonomicznych, Zespołem Szkół Handlowych i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego. Mecze rozgrywane są systemem „każdy z każdym”.
W pierwszej rudzie wygraliśmy jeden mecz, jeden zremisowaliśmy i zanotowaliśmy jedną porażkę. Zawodnicy zdobyli 4 punkty plasując się na drugim miejscu w grupie. Po pierwszym etapie prowadzi ZSH z 7 punkami.

We wtorek 27.11.2018 odbędą się mecze rewanżowe. Dwa najlepsze zespoły przejdą do następnego etapu rozgrywek.

Trzymajmy kciuki za naszych piłkarzy!

W chłodny, deszczowy dzień 19 listopada 2018 r. w murach ZSE Nr 2 zaświeciło radosne słońce.

Uczniowie kl. 3a 4c naszej szkoły, pod opieką p. Iwony Barteckiej i p. Emilii Englert-Balcerowskiej zorganizowali kiermasz słodkości, którego dochód przeznaczony jest na wsparcie leczenia i rehabilitacji Adriana Cebulskiego z kl. 3a. Walczący z chorobą Adrian kolejny raz doświadczył wielkiego serca swoich kolegów (i zapewne ich zaangażowanych Mam…) oraz nauczycieli. Ofiarodawcy dopisali i dzięki ofiarności społeczności szkolnej udało się zebrać ponad 647 zł.

W imieniu Adriana dziękujemy wszystkim za dobre serca!

We wtorek, 20 listopada br. uczniowie kl. 1B uczestniczyli w półtoragodzinnym spotkaniu z p. Martą Stachowiak, prawnikiem Kancelarii Adwokackiej Stachowiak (http://adwokat-stachowiak.pl/). Prelekcja odbywała się w ramach 6. edycji Tygodnia Konstytucyjnego, którego organizatorem i koordynatorem jest Stowarzyszenie im. prof. Zbigniewa Hołdy. Podczas zajęć uczniowie zostali zapoznani m.in. ze specyfiką zawodów prawniczych, tematyką praw człowieka oraz polskiego prawa wyborczego, a także kwestią implementacji prawa Unii Europejskiej do systemu krajowego.

Samorząd Uczniowski zaprasza do udziału w kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Akcja polega na zakupie kartki świątecznej, którą można wysłać do kogoś bliskiego. Dzięki życzeniom na tych wyjątkowych kartkach ciepło pozostanie na dłużej. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany chorym i niepełnosprawnym podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Cord.

Nie ma na świecie piękniejszego uczucia niż to, które występuje chwilę po tym, jak zrobimy bezinteresownie coś dobrego. Poczujcie to!

Kartki można zakupić za dobrowolną opłatą u p. prof. Małgorzaty Czerniejewicz.

W niedzielę, 11 listopada br., czyli w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, poczet sztandarowy szkoły brał udział w miejskich obchodach tego szczególnego jubileuszu. Uroczystości rozpoczęły się Mszą św. odprawioną w poznańskiej farze, następnie przeniosły się na Plac Wolności, gdzie  odbyła się państwowa część celebry.

W składzie pocztu, podczas Mszy św., wystąpił nowo zaprzysiężony skład, czyli Michał (2B) – jako chorąży, oraz asysta w osobie Magdaleny (2C) i Grzegorza (2C). W części państwowej ich obowiązki godnie przejęli: Michał (3B) oraz Antonio (2D).

W poniedziałek 19.11.2018 r., na dużej przerwie, w holu przy wejściu do szkoły odbędzie się kiermasz ciast, ciasteczek i innych słodkości.

Dochód z kiermaszu jest przeznaczony na leczenie i rehabilitację ucznia naszej szkoły – Adriana Cebulskiego.

Zachęcamy wszystkich do zakupu słodyczy i tym samym wsparcia naszego kolegi.

Jeżeli chcecie zobaczyć jak Adrian walczy z chorobą i w jakiej się znalazł trudnej sytuacji zajrzyjcie na (od 13 min.):

http://www.tvp.pl/regiony-tvp/regiony/poznan/reportaze/telekurier/wideo/25102018/39631258?fbclid=IwAR0Ffzd3bcDByF2-FxIVLzdKrCO_w8AgZyQod83XfyRx1miNfIEjt9liDIM

Nie da się lepiej uczcić wysiłku osób walczących o niepodległość niż wysiłkiem spotowym.

13.11.2018. w ZSE2 odbył się Bieg Niepodległości, który zadedykowaliśmy setnej rocznicy odrodzenia polskiej państwowości.

Otwarcia uroczystości dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 Pan Paweł Untermann. Wszystkie klasy wraz z nauczycielami udały się na wyznaczone sektory trasy biegu. W tym czasie wspólną rozgrzewkę zawodników startujących w biegu przeprowadziła Pani Iwona Bartecka.

Na starcie stanęło stu zawodników. Biegacze pobiegli ul. Szronową, dalej wzdłuż ogrodzenia dookoła szkoły, a następnie ul. Świt, by powrócić na metę przy szlabanie.

Pierwszy na lini mety taśmę przeciął Maciej Bąk uczeń klasy 3a, drugie miejsce zajął Piotr Banaszak z klasy 1b, a trzecie Jakub Rodak z klasy 3b.

Nagrody wręczył najlepszej trójce Dyrektor ZSE Nr2 Pan Paweł Untermann. Na zakończenie uroczystości został odśpiewany hymn państwowy.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a zawodnikom ukończenia biegu.

Ze sportowym pozdrowieniem

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

W dniu 7 listopada w naszej szkole odbyły się zawody pierwszego stopnia XXI edycji Olimpiady Wiedzy Elektryczne i Elektronicznej EUROELEKTRA.

Olimpiadę otworzył pan dyrektor Paweł Untermann.

Do zawodów szkolnych przystąpiło osiemnastu uczniów w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej, którzy udzielali odpowiedzi na 16 zadań testowych.

Wyniki pierwszego stopnia Olimpiady zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.euroelektra.edu.pl do dnia 18 grudnia 2018 roku.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

Szkolny koordynator Olimpiady

Wioletta Pawlak