4 października uczniowie pod opieką wychowawców uczestniczyli w rajdzie szkolnym, któremu patronowało (SEP) Stowarzyszenie Elektryków Polskich Oddział w Poznaniu oraz firma VEOLIA. Spotkanie uczestników nastąpiło przed budynkiem szkolnym. Organizatorzy przedstawili regulamin oraz przekazali klasom zadania do wykonania na trasie. Zwycięska klasa IVA została uhonorowana dyplomem oraz nagrodą w postaci biletu do kina.

We wtorek 1 października 2019 r. na Polanie Harcerza nad Maltą wystartowała tegoroczna edycja Sztafetowych Biegów Przełajowych poznańskich szkół. Biegi były rozgrywane w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów zgłosiło się 119 szkół od podstawówek aż po szkoły ponadgimnazjalne, w tym reprezentacja ZSE Nr 2 pod opieką p. Dariusza Posiadały.

Pogoda nie sprzyjała zawodnikom, którzy rywalizowali w strugach deszczu.

Naszą szkołę reprezentowali w kolejnych zmianach:

 1. Dawid Głowacki klasa 1GF
 2. Jakub Ceyza klasa 1PD
 3. Jakub Jerzyński klasa 2B
 4. Filip Antos klasa 1PD
 5. Aleksander Dzieńdziura klasa 1PD
 6. Mateusz Sieradzon klasa 1PD
 7. Dawid Kalin klasa 2C
 8. Marcin Gałązka klasa 4C
 9. Kamil Michalak 1 PE
 10. Dawid Marcinkowski klasa 2B


Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka

W 2001 roku Rada Europy ustanowiła 26 września Europejskim Dniem Języków (EDJ). Z tej okazji organizowane są różnorodne wydarzenia, mające na celu z jednej strony podkreślenie kluczowej roli języków w pielęgnowaniu naszego dziedzictwa kulturowego, ale z drugiej – zaakcentowanie konieczności uczenia się języków obcych i płynących z tego korzyści.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole klasy pierwsze wzięły udział w dwóch lekcjach języka angielskiego przybliżających tematykę Europejskiego Dnia Języków, a efekty ich pracy na tych zajęciach można było podziwiać w formie plakatów, które ozdobiły gazetki ścienne w wielu miejscach w szkole.

Ponadto na dużej przerwie odbyła się sonda korytarzowa, w której uczniowie i nauczyciele odpowiadali na dwa następujące pytania:

W ilu i jakich językach obcych potrafisz powiedzieć „dzień dobry” ?

W ilu i jakich językach obcych potrafisz policzyć do trzech?

 • 8:20 sprawdzenie obecności przez nauczycieli na boisku szkolnym
 • 8:30 rozpoczęcie rajdu na boisku szkolnym
 • 8:35 przedstawienie regulaminu rajdu oraz przekazanie instrukcji i wytycznych dotyczących przebiegu dnia
 • 8:45 start poszczególnych klas z I punktu kontrolnego na boisku szkolnym
 • ok. godz. 12:30 posiłek na boisku szkolnym
 • ok. godz. 13:00 podsumowanie wyników i zakończenie rajdu na boisku szkolnym

Życzymy wszystkim udanej zabawy

Daria Pawlaczyk
Paweł Untermann

Od dnia 30 września zmianie ulega plan lekcji. Prosimy o sprawdzenie różnic.

W pochmurny dzień 25 września 2019r. na stadionie Olimpii Poznań odbyła się Licealiada Lekkoatletyczna w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z 48 szkół miasta Poznania. Reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Jacka Justkowiaka i p. Wojciecha Bakulina zdobyła punktowane miejsca.

Zawodnikom gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów

Naszą szkołę reprezentowali (czytaj i oglądaj w więcej):

Dnia 4.10.2019 [piątek] ODBĘDZIE SIĘ RAJD ZSE2 dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli. Regulamin rajdu zamieszczono w stopce: czytaj wiecej.
Wszystkie klasy prosimy o wcześniejsze  przygotowanie odpowiednich materiałów niezbędnych do wykonania zadań na trasie:

 • miara krawiecka
 • pusty słoik z zakrętką
 • ołówek
 • długopis

                                                                      Daria Pawlaczyk
                                                                      Paweł Untermann

Na boiskach szkolnych Zespołu Szkół Ekonomicznych i Zespołu Szkół Gastronomicznych reprezentacja piłkarzy ręcznych naszej szkoły rozpoczęła zmagania sportowe w roku szkolnym 2019/2020.

W mglisty, chłodny dzień, dnia 24 września 2019 szczypiorniści rozegrali turniej, nad którym honorowy patronat objął Wielkopolski Związek Piłki Ręcznej oraz Poznański Szkolny Związek Sportowy.

W zawodach wystartowało osiem drużyn męskich i sześć żeńskich. Mecze w pierwszej fazie turnieju rozgrywane były w dwóch grupach, a półfinały systemem pucharowym. Każde spotkanie trwało piętnaście minut.