Pożegnanie tegorocznych Absolwentów na Świcie i Świeto Patrona Szkoły 28.04.2017r. Fotorelacja.

Uczniowie naszego koła robotyki w składzie: Mateusz Michalik, Adam Wożniak, Łukasz Kasprzak i Adam Rajek wzięli udział w 10 edycji wojny robotów MiniSUMO na Uniwersytecie Technologiczno - Przyrodniczym w Bydgoszczy które odbyły się 27 kwietnia 2017. Nasza drużyna po zaciętych walkach dotarła do półfinałów. W zawodach wzięło udział ponad sto drużyn z całej Polski, jako jedyni reprezentowaliśmy Poznań.

Opiekun koła Piotr Wełnitz

W dniu 27 kwietnia 2017 wolontariusze naszej szkoły pod opieką pedagoga szkolnego uczestniczyli w konkursie piosenki dla dzieci niepełnosprawnych umysłowo. Przegląd piosenki odbył się w klubie Słodownia w Starym Browarze. Uczestnikami były dzieci ze szkół specjalnych z Poznania i okolic.

W dniu Święta Narodowego Trzeciego Maja poczet sztandarowy szkoły brał udział w corocznej paradzie uczniów poznańskich szkół, która zakończyła się w samo południe na Placu Wolności. Reprezentacji naszego technikum nie zabrakło też na Mszy św., którą w intencji Ojczyzny odprawił w kościele farnym bp Damian Bryl.

W dniu Święta Patrona szkoły i zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych dobiegła końca część konkursowa Turnieju Klas.

Decydująca okazała się ostatnia konkurencja, w której wzięły udział tylko trzy klasy drugie i to właśnie one w tym roku triumfowały. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2a (37 punktów), drugie miejsce klasa 2d (35 punktów) i trzecie miejsce klasa 2b (29 punktów). Uczniowie tych klas zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami i nagrodzeni przez pana dyrektora na forum szkoły.

Zwycięzcom serdecznie gratuluję, wszystkim uczniom dziękuję za tegoroczną rywalizację, a nauczycielom za włączenie się w organizację konkurencji.

Jednocześnie przypominamy, że nadal toczy się Turniej Klas w części dotyczącej frekwencji.

W dniach 20–21 kwietnia 2017 roku komisja konkursowa składająca się z członków Koła SEP nr 15 działającego w ZSE NR 2 zapoznała się ze zgłoszonymi pracami. Ogłoszenie werdyktu komisji i wręczenie nagród nastąpi 28 kwietnia 2017 roku w czasie uroczystości obchodów Dnia Patrona i zakończenia roku szkolnego dla klas czwartychKoordynator konkursu
Wioletta Pawlak

W dniu 12 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 2D kształcący się w zawodzie technik elektronik wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych panią W. Pawlak gościli w firmie ARPOL. Firma ta specjalizuje się w dystrybucji elektronicznych systemów ochrony. Pracownicy przedstawili nam interesującą prezentację oraz pokaz najnowocześniejszego sprzętu stosowanego w systemach kontroli dostęp i zabezpieczeń. Dla uczniów była to kolejna możliwość poszerzenia swoich zawodowych zainteresowań.

      W środę 12 marca 2017 r. delegaci ZSE Nr 2 w hołdzie Pomordowanym na Wschodzie uczestniczyli we Mszy św. w kościele oo. Dominikanów oraz uroczystościach pod Pomnikiem Katyńskim.
    Poczet sztandarowy w składzie: Kinga, Ola oraz Dawid  godnie reprezentował naszą szkołę. Dla Dawida – tegorocznego maturzysty była to ostatnia posługa w charakterze chorążego. Pełnił ją wzorowo przez ostatnie lata.