Jesteśmy pierwszą w Poznaniu szkołą, która przystąpiła do projektu klasa z ECDL.

Program KLASA z ECDL usprawnia i uatrakcyjnia naukę informatyki w szkole. Pozwala przygotować uczniów do zdobycia uznanego na całym świecie certyfikatu ECDL, a tym samym do rozwoju i potwierdzenia niezbędnych w dzisiejszym społeczeństwie umiejętności komputerowych. Udział w Programie jest bezpłatny i można do niego przystąpić w dowolnym momencie.

http://ecdl.pl/klasy-z-ecdl/lista-klas-z-ecdl/

Za nami dwa spotkania koła programowania gier, na których rozpoczęliśmy naszą przygodę z silnikiem Unreal Engine 4. Jesteśmy zafascynowani prostotą obsługi i możliwościami silnika. Udało nam się zbudować wirtualne światy 3D w oparciu o zasoby zawarte w pakiecie startowym i szablonie gry typu FPS. Ponadto za pomocą metod programowania wizualnego dodaliśmy możliwość zbierania złotych monet poukrywanych w różnych zakamarkach naszego wirtualnego świata, możliwość zapalania i gaszenia światła po naciśnięciu spacji, znajdując się w pobliżu włącznika oraz automatycznego zapalania światła po wejściu do pomieszczenia. Wkrótce kolejne spotkania koła, na których poznamy kolejne aspekty tworzenia gier 3D.

Zapraszam na stronę Koła Programowania Gier przy ZSE2 w Poznaniu:

https://www.facebook.com/kpg.zse2.poznan/

Pozdrawiam, Bartosz Śledź

Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą, panią Iwoną Bartecką, dnia 17.10.2017 wybrali się do kina Helios w CH Posnania. Była to nagroda za I miejsce wywalczone w Rajdzie Szkolnym organizowanym pod patronatem SEP. Idąc do kina, w Alei Artystów przed wejściem do CH Posnania obejrzeliśmy wystawę najlepszych prac z konkursu plastycznego „Inspiruje mnie Frida” – prace inspirowane twórczością Fridy Kahlo. Po seansie filmowym, bawiliśmy się na kręgielni Gravitacja.

Sukces „dobrze smakuje”, dlatego w przyszłym roku szkolnym postaramy się znowu być zwycięzcami Rajdu.

Kontrola nad funkcjonowaniem domu z dowolnego miejsca na świecie, sterowanie wszelkiego rodzaju oświetleniem, żaluzjami, roletami, bramami, temperaturą, małym sprzętem AGD, zraszaczami ogrodowymi – to część zadań zawodowych realizowanych przez współczesnego technika elektronika.

Jak co semestr, podczas audiencji generalnej Ojciec Dyrektor pobłogosławił wyniki w nauce, głodnych nakarmił i spragnionych napoił. Wyspowiadał wiernych studentów i stypendiami nagrodził tych najgorliwszych.

Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych zdjęć z rajdu ZSE nr 2 pod patronatem SEP, który odbył się w poniedziałek 25 września 2017r.

Od października planujemy wystartować z kursem CCNA. Osoby chętne proszę o: imię, nazwisko, e-mail, klasa. Może być zbiorcza lista na całą klasę. Zapraszam Artem Nowicki.

W czasie gdy jedna część klasy 3d podziwiała uroki Beskidu Żywieckiego w miłym towarzystwie dziewcząt ze szkoły w Swarzędzu, pozostała dwunastka wraz z wychowawcą Wiolettą Pawlak w dniach 14-15 września korzystając z transportu kolejowego, udała się na wycieczkę do Puszczykowa i Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Projekt plenerowy „Ostrów Tumski” obejmujący Bramę Poznania, Katedrę i Muzeum Archikatedralne oraz mural na Śródce realizowany przez uczniów kl. 4c pod opieką Ireny Kartawik. Historia wczoraj i dziś w roli głównej tam, gdzie zaczęła się Polska.

25.09.2017 ODBĘDZIE SIĘ Rajd ZSE2 pod patronatem SEP dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli. Start o godz. 830.
Wszystkie klasy prosimy o wcześniejsze  przygotowanie odpowiednich materiałów niezbędnych do wykonania zadań na trasie:

W dniu 11-15 września grupa 19 uczniów klas 3d, 4b i 4c wzieła udział w "zielonej szkole" w Beskidzie Żywieckim. Gościliśmy w Soblówce razem z 25 uczniami LO w Swarzędzu. 

W trakcie pobytu byliśmy na górze Żar w elektrowni szczytowo-pompowej oraz w najsłynniejszym polskim browarze w Żywcu.