Z początkiem kwietnia 2017r. w murach Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 odbył się cykl warsztatów z futbolu amerykańskiego. Uczniowie w ramach zajęć wychowania fizycznego poznawali tajniki najpopularniejszego sportu w Stanach Zjednoczonych.
Lekcje prowadzone były przez trenerów Klubu Sportowego PATRIOCI POZNAŃ. Koordynatorem zajęć była p. Iwona Bartecka

Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka

5 kwietnia hołd złozony tym, co przeszli przez piekło Fortu VII.

Są miejsca i chwile, gdzie trzeba być i pamietać, chwile i miejsca, które uczą najwyższej sztuki zycia, bycia i trwania.

Fort VII - to tutaj w czasie okupacji hitlerowskiej otwierał się inny świat, trwał martwy za życia dom.

Zapraszamy do obejrzenia. Filmy w jakości HD. Kliknij poniżej na więcej.

Film pt."Strzelec".

Profesor M. Ptasiński wraz ze swoją klasą 2a przygotowali ciekawy film promujący szkołę: "ZSE2 szkoła marzeń 2017". Film udostępniamy bezpośrednio ze strony oraz po kliknięciu na link. Link na youtube. Kliknij czytaj więcej.


 Zapraszamy na fotorelację z Drzwi otwartych. Spotkanie z Dyrektorem szkoły oraz prezentacja pracowni.

 

Oferujemy realizację zajęć zapoznawczych przy użyciu nowoczesnych metod dydaktycznych mających na celu wprowadzenie w tematykę informatyczną. Zajęcia realizowane będą w macierzystych gimnazjach w godzinach zajęć programowych z informatyki lub zajęć dodatkowych.

pdf big Informacje szczegółowe do pobrania w pdf.

W pierwszych dniach marca uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych kształcący się we zawodach technik elektryk i technik elektronik wzięli udział w prezentacji elektronicznych urządzeń sterujących przeznaczonych dla potrzeb automatyki domowej.

Lekkie śniadanie i rozmowy o kondycji szkoły, oczekiwaniach uczniów, zamierzeniach dotyczących wyposażenia pracowni, atmosferze szkoły z perspektywy starszych – już zadomowionych i młodszych – uczących się szkoły.