Dla osób chorych na nowotwory krwi ostatnią metodą leczenia jest przeszczep szpiku. Ale skąd go wziąć? Dwadzieścia cztery pełnoletnie osoby z naszej szkoły podjęły trudną decyzję podzielenia się cząstką siebie. Zostały potencjalnymi dawcami szpiku, by uratować drugiemu człowiekowi życie. Ty też byś chciał? Wejdź na stronę Fundacji DKMS, pod której patronatem działaliśmy i zostań dawcą.

 

Z dniem 28 stycznia zmianie ulega plan zajęć. Prosimy o sprawdzenie co się zmieniło.

Zapraszamy na "Drzwi Otwarte", które odbędą się w dniach:

  • 16.02.2019 (sobota) o godzinie 1000
  • 7.03.2019 (czwartek) o godzinie 1700
  • 6.04.2019 (sobota) o godzinie 1000

Czeka moc atrakcji!

W dniu 10.01 2019 uczniowie naszej szkoły wraz z pedagog szkolną udali się do DPS i zorganizowali koncert  kolęd .Śpiewali kolędy z repertuaru Arki Noego.

W dniu 05.01 2019 w zespole szkół Specjalnych przy ulicy Kanclerskiej 30 odbyła się konferencja szkoleniowa dla wolontariuszy w ktorej uczestniczyła pedagog szkolna wraz z uczniami.Szkoła uzyskała certyfikat Pilgrim.podczas konferencji nastapila prezentacja filmu Wolontariusz ZSS nr 103,w ktorym występowali uczniowie naszej szkoły.

Dzięki Sztabowi nr: 4908 organizowanemu przez Politechnika Poznańska nasza „MotoRecykla” jest dostępna na aukcji 27 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

„MotoRecykla” z ZSE2 V 2.0 Jedzie na 27 finał WOŚP.

Pamiętacie zapewne nasz projekt „MotoRecykla” z ubiegłorocznych ferii zimowych. Model przedstawiający motocykl wykonany całkowicie z podzespołów komputerowych wymontowanych z przestarzałego sprzętu komputerowego zwiedził wiele miejsc i wystaw. W związku z ogromnym zainteresowaniem i propozycjami odkupienia go od nas wpadliśmy na pomysł przekazania go na jakiś szczytny cel i z tego powodu niebawem dostępny on będzie na aukcji z której całkowity dochód przekazany zostanie na 27 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Poniżej link do aukcji na którą serdecznie zapraszamy.

https://charytatywni.allegro.pl/motorecykla-z-zse2-v-2-0-od-kola-naukowego-gites-i8700829?fbclid=IwAR3GNbFHBF0ARKeaGvP1XkVu1Wy-ytXeiJ1_XX7fueQz99b3MHiEnwhjaPg

Włączając się w szereg inicjatyw, mających na celu upamiętnienie 100. rocznicy powstania wielkopolskiego, poczet sztandarowy szkoły uczestniczył w państwowych  uroczystościach, które z udziałem Prezydenta RP odbyły się w czwartek, 27 grudnia 2018 r. pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich.

   Zaszczyt reprezentowania całej społeczności szkolnej w tym wyjątkowym dniu i wydarzeniu przypadł w udziale: Michałowi (2B) – jako chorążemu oraz Grzegorzowi (2C), który wystąpił w asyście pocztu sztandarowego.