W dniu Święta Patrona szkoły i zakończenia roku szkolnego dla klas maturalnych dobiegła końca część konkursowa Turnieju Klas.

Decydująca okazała się ostatnia konkurencja, w której wzięły udział tylko trzy klasy drugie i to właśnie one w tym roku triumfowały. Pierwsze miejsce zdobyła klasa 2a (37 punktów), drugie miejsce klasa 2d (35 punktów) i trzecie miejsce klasa 2b (29 punktów). Uczniowie tych klas zostali wyróżnieni pamiątkowymi dyplomami i nagrodzeni przez pana dyrektora na forum szkoły.

Zwycięzcom serdecznie gratuluję, wszystkim uczniom dziękuję za tegoroczną rywalizację, a nauczycielom za włączenie się w organizację konkurencji.

Jednocześnie przypominamy, że nadal toczy się Turniej Klas w części dotyczącej frekwencji.

W dniach 20–21 kwietnia 2017 roku komisja konkursowa składająca się z członków Koła SEP nr 15 działającego w ZSE NR 2 zapoznała się ze zgłoszonymi pracami. Ogłoszenie werdyktu komisji i wręczenie nagród nastąpi 28 kwietnia 2017 roku w czasie uroczystości obchodów Dnia Patrona i zakończenia roku szkolnego dla klas czwartychKoordynator konkursu
Wioletta Pawlak

W dniu 12 kwietnia 2017 roku uczniowie klasy 2D kształcący się w zawodzie technik elektronik wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych panią W. Pawlak gościli w firmie ARPOL. Firma ta specjalizuje się w dystrybucji elektronicznych systemów ochrony. Pracownicy przedstawili nam interesującą prezentację oraz pokaz najnowocześniejszego sprzętu stosowanego w systemach kontroli dostęp i zabezpieczeń. Dla uczniów była to kolejna możliwość poszerzenia swoich zawodowych zainteresowań.

      W środę 12 marca 2017 r. delegaci ZSE Nr 2 w hołdzie Pomordowanym na Wschodzie uczestniczyli we Mszy św. w kościele oo. Dominikanów oraz uroczystościach pod Pomnikiem Katyńskim.
    Poczet sztandarowy w składzie: Kinga, Ola oraz Dawid  godnie reprezentował naszą szkołę. Dla Dawida – tegorocznego maturzysty była to ostatnia posługa w charakterze chorążego. Pełnił ją wzorowo przez ostatnie lata.

Film przygotowany w ramach Szkolnego koła informatycznego GITES. Rewelacja !!! Pierwszy taki film na youtube.

 

Uczniowie klasy 1a wraz z wychowawcą panią Iwoną Bartecką w nietypowy sposób przygotowywali się do Świąt Wielkanocnych. W środę 12.04.2017 wybrali się do parku trampolin Jump Arena. Park to rozległy obszar trampolin. Chłopacy trenowali wsady do kosza, próbowali swoich sił na ścieżkach akrobatycznych, wskakiwali do basenów z gąbkami, wykonywali salta na trampolinach sportowych, niektórzy prowadzili walki gladiatorskie, jeszcze inni przemierzali ekstremalny tor przeszkód. Po tak intensywnym wysiłku przyszedł czas na poszukiwanie wielkanocnego zajączka.

Fotorelacja z Drzwi Otwarych, które odbyły się dnia 8 kwietnia 2017. Mimo soboty i godziny 10:00 naszą szkołę odwiedziło wielu zainteresowanych.

W dniu 6 kwietnia 2017 roku siedmiu uczniów z klasy czwartej wraz z nauczycielem przedmiotów zawodowych panią W. Pawlak wzięło udział w zorganizowanym przez firmę F&F szkoleniu. Zajęcia dotyczyły nowego systemu F&HOME RADIO, który umożliwia projektowanie i wykonanie instalacji oraz zdalne zarządzanie siecią urządzeń stanowiących wyposażenie lub integralną część budynku.

Uczestnicy szkolenia zapoznali się z instalacją oraz obsługą aplikacji i programowaniem systemu. Zajęcia praktyczne obejmowały montaż, konfigurację i uruchomienie systemu.

Po zakończeniu szkolenia każdy z uczestników otrzymał certyfikat autoryzowanego instalatora systemu F&Home.