Wycieczka klasy 1D do Publicznej Biblioteki Pedagogicznej w Poznaniu w dniu 23 listopada poświęcona była omówieniu sposobów wyszukiwania informacji w katalogach bibliotecznych oraz zagadnień związanych z bezpiecznym korzystaniem z Internetu.

Zapraszam wolontariuszy z klasy I B na BIEG CZTERY PORY ROKU LOGORUN - ZIMA, który odbędzie się w dniu 16.12.2017 start godz. 12:00. Uczniowie otrzymają też zgody na udział w wolontariacie BIEG CZTERY PORY ROKU LOGORUN - ZIMA oraz CERTYFIKATY dla wolontariuszy za JESIEŃ.


ZAPRASZAMY NA BIEG CZTERY PORY ROKU LOGORUN - ZIMA, który odbędzie się w dniu 16.12.2017 (sobota) START 12.00 Tor Regatowy Malta przy hangarach (jak bieg WIOSNA). Odbiór pakietów startowych w dniu biegu tj.16.12.2017
w godzinach od 8.00 do 11.45
BIEGI DLA DZIECI CZTERY PORY ROKU LOGORUN - ZIMA odbędzie się w dniu 16.12.2017 (sobota) START 11.00
https://www.logorun.pl/zima.html

Fundacja Longrun dziękuje za pomoc odnośnie wolontariatu. Uczniowie z klasy I B przybyli na czas. Wykazali się zaangażowaniem, odpowiedzialnością za powierzone im zadania m.in. wydawanie pakietów, obsługa uczestników biegu, pomoc na trasie, wydawanie wody dla biegaczy itp Wolontariusze byli bardzo uprzejmi zarówno w stosunku do nas - organizatorów jak i do biegaczy, ale przede wszystkim byli uprzejmi dla siebie nawzajem. Widać było w każdym z nich ogromny trud w wykonywaną pracę jaką jest wolontariat. 

Na facebooku Fundacji Logorun  są dostępne zdjęcia z biegu.

Informacja o wolontariuszach na stronie logorun.pl

21.11.2017 w sali gimnastycznej naszej szkoły odbyła się pierwsza runda turnieju halowej piłki nożnej szkół ponadgimnazjalnych w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zmaganiach bierze udział 39 zespołów podzielonych na 8 grup. Reprezentacja ZSE Nr 2 trafiła do grupy VI wraz z I LO, XV LO, XVI LO i ZSBD. Mecze rozgrywane są systemem „każdy z każdym”. W pierwszej rudzie wygraliśmy trzy mecze i przegraliśmy jeden. Zawodnicy strzelili 18 bramek tracąc 10. Trzy drużyny po pierwszej serii mają 9 punktów ( XVI LO, I LO i ZSE NR 2). W poniedziałek 27.11.2017 odbędą się mecze rewanżowe. Dwa najlepsze zespoły przejdą do następnego etapu rozgrywek.

8 listopada 2017 roku w ZSE Nr 2 zostały przeprowadzone zawody I stopnia XX Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej "EUROELEKTRA" w grupie tematycznej elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej. Celem Olimpiady jest: podnoszenie poziomu kształcenia zawodowego, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań technicznych uczniów, upowszechnianie wzorców etyki zawodowej, kultury technicznej i racjonalnego użytkowania energii elektrycznej, współzawodnictwo uczniów z różnych szkół oraz nawiązywanie współpracy między szkołami i wyższymi uczelniami. Udział w rywalizacji wzięli uczniowie z klas I, II, III i IV kształcący się w zawodzie technik elektryk, technik elektronik i technik informatyk.

Podczas zawodów uczniowie udzielali odpowiedzi na 16 zadań w formie testu na przygotowanych kartach odpowiedzi, a na osobnych kartkach przedstawiali ich uzasadnienie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy sukcesów w dalszych potyczkach  z olimpijskimi zadaniami. 

Olimpiadę przeprowadzili:  Wioletta Pawlak i Piotr Nijakowski

Dnia 15.11.2017 roku elektrycy i energetycy z 2a zwiedzali zakład Power Engineering S.A. w Czerwonaku. Uczniowie zostali zapoznani z produkcją transformatorów mocy. Zobaczyli proces wytwarzania drutu miedzianego o odpowiednich parametrach elektrycznych i mechanicznych oraz jego oplatanie papierem izolacyjnym. Następnie zapoznali się z procesem nawijania drutu uzwojeniowego i procesem montowania cewek na rdzeń. Na koniec uczniowie zobaczyli gotowy transformator mocy z wmontowanymi zabezpieczeniami. Młodzież zwiedziła również stację prób oraz laboratorium, gdzie bada się właściwości oleju transformatorowego. Wycieczka była bardzo ciekawa i interesująca.

Serdecznie zapraszamy do zapisów na szkolne kółko skupiające graczy gier karcianych, planszowych oraz innych gier towarzyskich. Zapisy jak i szczegóły, takie jak dni i godziny oraz lista gier, dostępne są u ucznia klasy 3D Piotra Janowskiego. Gorąco zachęcamy, gdyż kółko bierze udział w turnieju klas.

Ojczyzna i Wolność oraz „Wesele” Stanisława Wyspiańskiego oddające to, co nas boli od dziesięcioleci i charakter Polaków.

A na zakończenie „Piechota” wykonana na puzonie przez Patryka z II A stały się motywem tegorocznego szkolnego świętowania 99 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Udziałem we Mszy św. odprawionej w poznańskiej farze oraz w państwowych uroczystościach, które tradycyjnie odbyły się na Placu Wolności reprezentacja szkoły uczciła 99. rocznicę odzyskania niepodległości.

W składzie pocztu sztandarowego wystąpili: Michał z 2c jako chorąży oraz Kinga i Ola z 4c w charakterze asysty. W państwowej celebrze zostały godnie zastąpione przez Antonia i Miłosza z 2c. Zaszczyt reprezentowania szkoły przypadł też Weronice z 4c oraz nauczycielom historii, czyli p. prof. Irenie Kartawik i p. prof. Krzysztofowi Sobańskiemu.

Uczniowie klasy 1C pod opieką nauczycieli: pani Edyty Jeżyk oraz pani Anny Ostałowskiej uczestniczyli w lekcji bibliotecznej w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej w Poznaniu. Celem spotkania było zachęcenie młodzieży do odwiedzin w bibliotece i przygotowanie do samodzielnego korzystania z zasobów biblioteki.

Czyli kolejny druk 3D od GITES przy użyciu drukarki Accura Genius3D. Projekt skrzypiec elektrycznych doceniony przez firmę Accura producenta drukarek 3D. Zapraszam na stronę facebook Accury: https://www.facebook.com/accurate.choice/