Następujący uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do drugiego etapu XXII. edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”:

-          w grupie elektronicznej Ignacy Kajdan z klasy 4D,

-          w grupie informatycznej Miłosz Klim z klasy 3B,

-          w grupie elektrycznej Łukasz Toczydłowski, Paweł Kasprzak i Jerzy Gościniak z klasy 3A.

Serdecznie gratulujmy sukcesu i życzymy powodzenia w zawodach okręgowych w dniu 7 stycznia 2020 roku.

Koordynator Olimpiady

Wioletta Pawlak

Dnia 13 grudnia 2019 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów. Gratulacje i życzenia dalszej wytrwałości w nauce złożyli wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska .Wśród wyróżnionych stypendium osób znalazł się już po raz trzeci Patryk Gawendowicz, uczeń klasy 4a, który w roku szkolnym 2018/2019 otrzymał promocję z wyróżnieniem uzyskując najwyższą średnią ocen w szkole 5,43.

W tym roku szkolnym premier Mateusz Morawiecki przyznał 121 stypendiów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Wielkopolski.

Jak powiedział kiedyś Albert Einstein: „Każdy jest geniuszem, ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia.”

Wychowawca klasy 4a

Iwona Bartecka

moje wiersze
 
przycupnęły
krzyżykami jaskółek
rozmodlone pod okapem dachu
wyfruną otrzepać skrzydła
z nadmiaru metafor
Anna Landzwójczak
 
11 grudnia, gościliśmy w bibliotece szkolnej Panią Annę Landzwójczak - poetkę, autorkę tekstów piosenek, członka Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu. W spotkaniu z poetką uczestniczyła młodzież z klasy 1GC oraz przedstawiciele klasy 2E. 
Na wstępie Wiktoria i Jakub zaprezentowali kilka wierszy autorki wprowadzając słuchaczy w poetycki klimat spotkania. W dalszej kolejności sama autorka odczytywała wiersze z wybranych tomików: Bezszelestnie, Papierowy Smak, Stawiam na siebie. Bogate w metafory utwory poetyckie nawiązują do osobistych wspomnień autorki, wyzwalają emocje, wzruszają, skłaniają do refleksji.

Po oficjalnym spotkaniu, przy herbatce i słodkim poczęstunku, nadal w czytelni biblioteki szkolnej, toczyły się rozmowy młodzieży z zaproszonym gościem.

Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu graficznego na projekt strony tytułowej do kroniki szkolnej, którego organizatorem była biblioteka szkolna.
I miejsce – Roman Kowalenko, klasa 2E;
II miejsce – Mikołaj Piotrowski, klasa 2C;
III miejsce – Cyprian Niewiada, klasa 2E;
Wyróżnienie – Wiktoria Kornosz, klasa 2E.

Wręczenie nagród nastąpi podczas wigilii klasowych w dniu 20 grudnia.

6 grudnia 2019 na Świcie Bieg Mikołajkowy, Mikołajkowa Niespodzianka dla Uczniów przygotowana już po raz ósmy przez nauczycieli z udziałem rodziców i Koncert Charytatywny dla Jasia.
Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie.

ZSE2 zawsze była szkołą z misją, ale teraz hasło to nabrało nowego wymiaru. Mamy misję aby pomagać innym, potrzebującym ludziom! Nasza szkoła ponowiła współpracę z Fundacją Pomocy Humanitarnej Redemptoris Missio, a w ramach tej współpracy rozpoczynamy w szkole akcję „Kup Pan szczotkę!” Akcja, rozgrywana również w ramach Turnieju Klas, polega na zakupieniu i dostarczeniu jak największej ilości szczoteczek oraz past do zębów, które następnie zostaną wysłane do Afryki. Akcja trwa do 20.12.2019r. Zakupione szczoteczki i pasty należy dostarczyć do p. Hejdysz (sala nr 5) lub p. Horowskiej (sala nr 4). Zachęcamy do wzięcia udziału w akcji!

http://www.medicus.ump.edu.pl/

W dniu 7 listopada uczniowie ZSE NR 2 zasiedli w ławach szkolnej auli do pierwszego etapu ogólnopolskiej 22 edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „Euroelektra”. Młodzież rozwiązywała zadania testowe z tematyki elektrycznej, elektronicznej

i telekomunikacyjnej. Na podstawie min naszych zawodników wnioskować można, że tegoroczne zadania do łatwych nie należały.

Wyniki pierwszego etapu Olimpiady podane zostaną w miesiącu grudniu na stronie www.euroelektra.edu.pl. Wtedy to dowiemy się, kto przystąpi do kolejnego etapu.

Drugi etap Olimpiady dla regionu Wielkopolski odbędzie się tradycyjnie w naszej szkole

w dniu 7 stycznia 2020 roku.

Szkolny koordynator Olimpiady

Wioletta Pawlak

Biblioteka szkolna ZSE Nr 2 ogłasza szkolny konkurs czytelniczy pod hasłem „PO(MOC) Z KSIĄŻKI”.
 
Książko, najwierniejszy towarzyszu w podróży życia, milczący w nieszczęściu, gadatliwy w radości, mówiący tylko wtedy, gdy się słuchać pragnie – jesteś jednym z najcenniejszych darów, jakie nam zesłali bogowie na nasz smutny padół - pisał Jarosław Iwaszkiewicz.
 
Książki sprawiają, że inaczej patrzymy na siebie i otaczających nas ludzi. Pomagają lepiej zrozumieć siebie i innych, rozmawiać o tym, co trudne.
Zapraszamy chętnych uczniów ZSE Nr 2 do udziału w konkursie polegającym na napisaniu pracy w dowolnej formie literackiej, np: esej, reportaż, wiersz, opowiadanie, list na temat książki, dzięki której czytelnik odważył się porozmawiać z bliskimi o swoim problemie, spojrzał na swoje relacje z innej perspektywy, poznał siebie lepiej. Książka z gatunku: powieść, reportaż, esej, opowiadanie, poradnik i inne.
 
Prace konkursowe należy przekazać do biblioteki szkolnej do dnia 10 stycznia 2020 r.
Laureatów (1-3 miejsce) wyłoni komisja. Wyniki konkursu zostaną opublikowane na stronie internetowej szkoły.
Wyróżnione prace zostaną nagrodzone książkami wskazanymi przez zwycięzców konkursu.

Fotorelacja z 101-wszej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

W dniach od 12.11.2019 do 19.11.2019 na terenie szkoły Samorząd Uczniowski zachęcał do udziału w kampanii charytatywnej „Świąteczne Kartki Dobroczynne”. Akcja polegała na zakupie kartki świątecznej, którą można wysłać do kogoś bliskiego. Zebraliśmy 110 zł, które zostaną przekazane chorym i niepełnosprawnym podopiecznym Stowarzyszenia Sursum Cord.

Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

18 listopada 2019 w sali gimnastycznej III liceum Ogólnokształcącego przy ul. Strzeleckiej odbył się Turniej Piłki Siatkowej Chłopców szkół ponadgimnazjalnych w ramach Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.
W zmaganiach siatkarskich udział wzięło 29 zespołów podzielonych na 8 grup. Reprezentacja ZSE Nr 2 spotkała się z gospodarzami turnieju i drużyną Zespołu Szkół Zawodowych Nr 6. Rozgrywki rozegrano systemem „każdy z każdym”.

Pierwszy mecz reprezentacja naszej szkoły grała z Zespołem Szkół Zawodowych Nr 6. Spotkanie przegraliśmy po swoich błędach w setach 0:2. Drugi mecz rozegraliśmy z gospodarzami turnieju, zawodnikami III LO, którzy musieli uznać wyższość naszej drużyny. Licealiści zostali pokonani przez Elektryków w setach 1:2.

ZSE NR 2 – ZSZ NR 6 wynik 0 : 2 (19:25, 23:25)

ZSE NR 2 – III LO wynik 2 : 1 (22:25, 25:18, 15:12)

Naszym zawodnikom należą się brawa za zaangażowanie i walkę sportową.

Szkołę reprezentowali:

  1. Jan Krysiak klasa 4d
  2. Łukasz Chwieralskiklasa 3b
  3. Mikołaj Kaczmarekklasa 3b
  4. Jakub Jerzyńskiklasa 2b
  5. Dawid Marcinkowski klasa 2b
  6. Jakub Skibiński klasa 2b
  7. Michał Moskalikklasa 2d
  8. Hubert Hwaliszklasa 1GF

Ze sportowym pozdrowieniem

Iwona Bartecka