Piłkarze Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 dnia 18.12.2017r., w rundzie rewanżowej ćwierćfinału Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej przegrali wszystkie mecze. Tym samym nie dali rady awansować do kolejnej rundy rozgrywek. Nasi zawodnicy walczyli z zaangażowaniem, lecz musieli uznać wyższość rywali. Do półfinału awansowały drużyny III LO i PCKZiU.

Wyniki rundy:

ZSE NR 2 – III LO wynik 2: 3

ZSE NR 2 – ZS Ekonomicznych wynik 4 : 5

ZSE NR 2 – PCEUiP wynik 1:8

Reprezentacja Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 w halowej piłce nożnej dnia 13.12.2017r. była gospodarzem ćwierćfinału Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Nasi zawodnicy przegrali dwa pierwsze spotkania. W ostatnim meczu podnieśli się z kolan i w imponującym stylu wygrali z liderem grupy. Zdobyli trzy punkty i dalej liczą się w rozgrywkach. W poniedziałek 18.12.2107r. odbędą się rewanże.

ZSE NR 2 – III LO wynik 0: 1

ZSE NR 2 – ZS Ekonomicznych wynik 2 : 3

ZSE NR 2 – PCEUiP wynik 3 : 2

Dopingujmy naszych piłkarzy i trzymajmy za nich kciuki.

"Uważam, że nie może być tak, że czym więcej pomocy, tym więcej potrzebujących. Chcemy pomagać tak, aby ludzie sami radzili sobie w życiu. Nie chcemy biedy. Nie chcemy rekordów. Chcemy prawdziwej miłości wzajemnej. Jeden za wszystkich, wszyscy za jednego!"
 
Ksiądz Jacek WIOSNA Stryczek
Prezes, Stowarzyszenie WIOSNA
Pomysłodawca Szlachetnej Paczki
 

Dnia 11.12.2017 roku w szkole odbył się „Dzień Słodkości”.  Uczniowie przynieśli zrobione prze siebie wypieki, które na dużej przerwie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego sprzedawali. Zebraliśmy łącznie 257 zł. Za otrzymane środki Samorząd zakupi słodkie prezenty świąteczne dla dzieci niepełnosprawnych ze Szkoły Podstawowej 103 w Poznaniu. Wszystkim zaangażowanym w akcję serdecznie dziękujemy.

W Aulii odbył się konkurs mitologiczny.

Chłopacy z klas I A, B, C, D mieli okazję powalczyć grając w popularnego „Chińczyka”. Zawodnicy tworzyli drużyny trzyosobowe i bez problemu pokonywali tory z przeszkodami a były to pola z pytaniami z Mitologii.

Emocje i cała intryga zabawy polegała na zmiennym szczęściu. Grupie z kl. IA dopisywało szczęście, kostka pokazywała najwyższe notowania, najwyższe punkty. Chłopacy śmigali po planszy zbliżając się do mety.

Relacja ze "słodkiej mikołajkowej niespodzianki", która odbyła się dnia 7.12.2017r.

W piątek 1 grudnia br. uczniowie klasy 2D wraz z opiekunem p. prof. Krzysztofem Sobańskim, przypatrywali się rozprawie karnej w Sądzie Okręgowym w Poznaniu. Postępowanie dotyczyło trzech mężczyzn oskarżonych o rozbój. Rozprawa była nie tylko znakomitą lekcją przebiegu postępowania sądowego, ale przede wszystkim przestrogą przed konsekwencjami tak poważnego łamana prawa.

 

W czasie rekolekcji uczniowie nie chodzący na religie mają zajęcia sportowe, informatyczne i inne zawodowe o charakterze kół zainteresowań w dniach: 4 - 6.12.2017. 

Zajęcia sportowe

Poniedziałek: siłownia => 10:30 – 11:00

Wtorek: piłka nożna => 8:20 – 10:30

Wtorek: piłka siatkowa => 10:30 – 13:00

Środa: piłka nożna => 10:30 – 13:00

Zajęcia informatyczne

Środa: Grafika w sieci =>

10:30 – 13:00 prof. Bożena Musielak

Wtorek: Programowanie w Processing =>

10:30 – 13:00 prof. Rainer Bezzina

Wtorek: Zajęcia robotyki =>

10:45 – 12:45 prof. Piotr Wełnitz

Poniedziałek: Podstawy programowania gier =>

10:30 – 11:50 prof. Bartosz Śledź

 

Dnia 30.11.2017r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów. Gratulacje i życzenia dalszej wytrwałości w nauce złożyli wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska oraz wicekurator Krzysztof Błaszczyk. Wśród wyróżnionych stypendium osób znalazł się Patryk Gawendowicz, uczeń klasy 2a, który otrzymał promocję z wyróżnieniem uzyskując najwyższą średnią ocen w szkole 5,61.

Patrykowi towarzyszyła mama Maria Gawendowicz oraz wychowawczyni Iwona Bartecka. W tym roku szkolnym premier Beata Szydło przyznała prawie 300 stypendiów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Wielkopolski.

Jak powiedział kiedyś Albert Einstein: „Cała nasza nauka, w porównaniu z rzeczywistością, jest prymitywna i dziecinna - ale nadal jest to najcenniejsza rzecz, jaką posiadamy.”

Dnia 28 listopada 2017 roku klasa IV D wraz z opiekunem p. dyr. Z. Adamczakiem udała się na wycieczkę zawodową do fabryki samochodów Volkswagena w Antoninku.

Zwiedzając zakład uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat jego funkcjonowania, np. o liczbie zatrudnionych pracowników, o powierzchni zakładu, o ilości aut produkowanych na jednej zmianie. Zwiedzający mogli zobaczyć halę produkcyjną, gdzie produkowane są Caddy i Multivan. Uczniowie obserwowali proces produkcji, od śrubki po gotowy model. Wycieczka była ciekawa i interesująca.

Na murawie hali sportowej ZSE NR 2 w dniu 27.11.2017 odbyły się mecze rewanżowe pierwszej rundy halowej piłki nożnej. Uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w grupie i awansowali do ćwierćfinału rozgrywek. Z drugiego miejsca wyszli piłkarze I LO. W rewanżach Elektrycy wygrali trzy mecze, a jeden zremisowali.

ZSE NR 2 - ZSBD wynik 5 : 1                  ZSE NR 2 – XV LO wynik 6 : 0
ZSE NR 2 – XVI LO wynik 4: 1 ZSE NR 2 – I LO wynik 0 : 0

W ćwierćfinale zespoły podzielone będą na 4 grupy po 4 drużyny. Mecze rozgrywane będą systemem „każdy z każdym” i do półfinału awansują po dwa zespoły z każdej grupy.