Uczniowie klasy 2a wraz z wychowawcą, panią Iwoną Bartecką, dnia 17.10.2017 wybrali się do kina Helios w CH Posnania. Była to nagroda za I miejsce wywalczone w Rajdzie Szkolnym organizowanym pod patronatem SEP. Idąc do kina, w Alei Artystów przed wejściem do CH Posnania obejrzeliśmy wystawę najlepszych prac z konkursu plastycznego „Inspiruje mnie Frida” – prace inspirowane twórczością Fridy Kahlo. Po seansie filmowym, bawiliśmy się na kręgielni Gravitacja.

Sukces „dobrze smakuje”, dlatego w przyszłym roku szkolnym postaramy się znowu być zwycięzcami Rajdu.

Kontrola nad funkcjonowaniem domu z dowolnego miejsca na świecie, sterowanie wszelkiego rodzaju oświetleniem, żaluzjami, roletami, bramami, temperaturą, małym sprzętem AGD, zraszaczami ogrodowymi – to część zadań zawodowych realizowanych przez współczesnego technika elektronika.

Jak co semestr, podczas audiencji generalnej Ojciec Dyrektor pobłogosławił wyniki w nauce, głodnych nakarmił i spragnionych napoił. Wyspowiadał wiernych studentów i stypendiami nagrodził tych najgorliwszych.

Zapraszamy do obejrzenia najciekawszych zdjęć z rajdu ZSE nr 2 pod patronatem SEP, który odbył się w poniedziałek 25 września 2017r.

Od października planujemy wystartować z kursem CCNA. Osoby chętne proszę o: imię, nazwisko, e-mail, klasa. Może być zbiorcza lista na całą klasę. Zapraszam Artem Nowicki.

W czasie gdy jedna część klasy 3d podziwiała uroki Beskidu Żywieckiego w miłym towarzystwie dziewcząt ze szkoły w Swarzędzu, pozostała dwunastka wraz z wychowawcą Wiolettą Pawlak w dniach 14-15 września korzystając z transportu kolejowego, udała się na wycieczkę do Puszczykowa i Wielkopolskiego Parku Narodowego.

Projekt plenerowy „Ostrów Tumski” obejmujący Bramę Poznania, Katedrę i Muzeum Archikatedralne oraz mural na Śródce realizowany przez uczniów kl. 4c pod opieką Ireny Kartawik. Historia wczoraj i dziś w roli głównej tam, gdzie zaczęła się Polska.

25.09.2017 ODBĘDZIE SIĘ Rajd ZSE2 pod patronatem SEP dla wszystkich uczniów oraz nauczycieli. Start o godz. 830.
Wszystkie klasy prosimy o wcześniejsze  przygotowanie odpowiednich materiałów niezbędnych do wykonania zadań na trasie: