Uczniowie z 2a: Filip Ruta i Adam Bogacki jako wolantariusze odnowili współpracę ze szkołą specjalną 103 w Poznaniu. Jako opiekunowie z uczniami tej szkoły pojechali po choinki do lasu. Specjalnie dla tych dzieci nasz Samorząd Uczniowski zorganizował „Dzień Słodkości”. Z zebranych podczas tej akcji środków zakupiliśmy mandarynki i słodycze. Z przygotowanymi przez Patrycję Jankowiak z 2a prezentami i życzeniami świątecznymi Filip i Adam 21.12.2017 roku udali się do szkoły 103. Radość dzieciaków z wizyty Gwiazdorów ze Świtu była nie do opisania.
Za poświęcony czas dla tych wyjątkowych dzieci Dyrekcja Szkoły 103 uhonorowała naszych wolantariuszy dyplomami uznania.

11 grudnia 2017 roku odbył się konkurs z wiedzy o kulturze i historii Wielkiej Brytanii: „What do you know about the United Kingdom?”. W zmaganiach wzięło udział jedenaście klas. Każda klasa wystawiła dwóch zawodników. Zwyciężyli reprezentanci klasy 1D, a kolejne miejsca na podium zajęli przedstawiciele klasy 4A (II miejsce) i 3B (III miejsce).

Serdecznie gratulujemy! Alicja Horowska i Kamila Hejdysz

     Godzina:

  • 10:30–11:30
- rejestracja uczestników (hol)
  •  11:30
              
- zebranie członków Komitetu Okręgowego (sala gimnastyczna)
  •  11:45              

- otwarcie zawodów przez dyrektora ZSE Nr 2 (sala gimnastyczna)

  •  12:00–14:00 
 - zawody (sala gimnastyczna)
  • 14:00–14:15 
- podsumowanie przebiegu zawodów przez członków Komitetu

Uczestników prosimy o przybycie najpóźniej o godzinie 11:30.

Koordynator Olimpiady

Wioletta Pawlak

Trzech uczniów naszej szkoły zakwalifikowało się do zawodów okręgowych XX edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej ”Euroelektra”.

Są to Sebastian Deska kl.2A – grupa elektryczna oraz Bartosz Adamczyk kl.3D i Jakub Strykowski kl.3D – grupa elektroniczna.

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym etapie Olimpiady już w najbliższy poniedziałek.

Koordynator Olimpiady: Wioletta Pawlak

W dniu 21 grudnia 2017r. odbyło się spotkanie świąteczno-noworoczne uczniów klasy 2a. Przy wspólnym świątecznym stole zasiedli rodzice, rodzeństwo i uczniowie naszej klasy wraz z wychowawcą p. Iwoną Bartecką. Ten wyjątkowy wieczór stał się okazją do spędzenia niepowtarzalnych chwil w gronie najbliższych, czas pełen radości, wytchnienia i zatrzymania od codziennego pędu, śpiewaniu kolęd.

I tak miła rodzinna atmosfera sprawiła, że wspólny wieczór zapoczątkował magiczny świąteczny nastrój.

W piątek, ostatni dzień przed przerwą świąteczną, w szkole miało miejsce wydarzenie z Gwiazdorem. Do klas z życzeniami przychodził Gość, który wszystkim składał bożonarodzeniowe i noworoczne życzenia. Zwrócono uwagę na wagę więzi rodzinnych, przyjacielskichi wszelką pomyślność.

Rozemocjonowane klasy złożyły wzajemnie życzenia, usiadły do udekorowanych stołów i poddały się atmosferze świąt. Pierniczki, serniczki, cukiereczki, cytrusy dopełniły smak tej niezwykłej atmosfery. Szkolne spotkania zakończył koncert kolęd w nowatorskiej aranżacji gitarowej Kuby z klasy III a w rytmie reggae zaśpiewał Adam z klasy II „Mario, czy Ty wiesz”. Magda i Sebastian z klasy I przedstawili Kolędę Maryjną – „Ciemna nocy niepojęta” oraz „Kolędę dla nieobecnych”. Starania w organizację koncertu włożyła pani Edyta Jeżyk

Zasłuchane grono pedagogiczne z uznaniem przyjęło tę świąteczno-muzyczną niespodziankę i tym samym pożegnało rok 2017.

W środę, 27 grudnia 2017 r. poczet sztandarowy ZSE Nr 2, wraz z opiekunem p. prof. Krzysztofem Sobańskim uczestniczył w oficjalnych uroczystościach upamiętniających  99 rocznicę wybuchu powstania wielkopolskiego.

Hołd uczestnikom zwycięskiego zrywu oddano pod Pomnikiem Powstańców Wielkopolskich w Poznaniu, spod którego wyruszył pochód do kościoła farnego, gdzie odprawiono uroczystą Mszę św.

W tym dniu zaszczyt reprezentowania całej społeczności szkolnej przypadł uczennicom klasy 4c: Kindze oraz Weronice, które wystąpiły w asyście pocztu, a także chorążemu, czyli Michałowi z klasy 2c.

W październiku, listopadzie oraz grudniu 2017 roku uczniowie klas: IV B, IV C, IV D oraz III A, III B, III D wraz z opiekunami udali się na wycieczkę zawodoznawczą do fabryki samochodów Volkswagen Poznań Antoninek (zakład nr 1).

Uczniowie zwiedzili Dział Budowy Karoserii oraz Dział Montażu, gdzie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat ich funkcjonowania, np. o liczbie zatrudnionych pracowników, o powierzchni zakładu, o ilości aut produkowanych na jednej zmianie. Zwiedzający mogli zobaczyć halę produkcyjną, gdzie produkowane są Caddy i Transporter. Obserwowali proces produkcji - od śrubki po gotowy model. Wycieczka była interesująca.

Piłkarze Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 dnia 18.12.2017r., w rundzie rewanżowej ćwierćfinału Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w halowej piłce nożnej przegrali wszystkie mecze. Tym samym nie dali rady awansować do kolejnej rundy rozgrywek. Nasi zawodnicy walczyli z zaangażowaniem, lecz musieli uznać wyższość rywali. Do półfinału awansowały drużyny III LO i PCKZiU.

Wyniki rundy:

ZSE NR 2 – III LO wynik 2: 3

ZSE NR 2 – ZS Ekonomicznych wynik 4 : 5

ZSE NR 2 – PCEUiP wynik 1:8

Reprezentacja Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 w halowej piłce nożnej dnia 13.12.2017r. była gospodarzem ćwierćfinału Poznańskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Mecze rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Nasi zawodnicy przegrali dwa pierwsze spotkania. W ostatnim meczu podnieśli się z kolan i w imponującym stylu wygrali z liderem grupy. Zdobyli trzy punkty i dalej liczą się w rozgrywkach. W poniedziałek 18.12.2107r. odbędą się rewanże.

ZSE NR 2 – III LO wynik 0: 1

ZSE NR 2 – ZS Ekonomicznych wynik 2 : 3

ZSE NR 2 – PCEUiP wynik 3 : 2

Dopingujmy naszych piłkarzy i trzymajmy za nich kciuki.