W grudniu 2019r.  w naszej szkole p.prof. Hejdysz i p.prof. Horowska zorganizowały akcję "Kup Pan szczotkę", która odbywała się w ramach Turnieju Klas, pod patronatem fundacji Redemptoris Missio. Po raz kolejny społeczność ZSE 2 nie zawiodła! Dzięki Wam zebraliśmy: 166 past do zębów i 385 szczoteczek!:-D Dziękujemy bardzo uczniom i rodzicom za udział i wsparcie potrzebujących z Afryki!

W tej konkurencji 3 pierwsze lokaty zajęły klasy:

I miejsce - 2E

II miejsce - 3B

III miejsce - 2D

Pewnie ich kojarzycie. Być może zapadli wam w pamięci, Wydawać się może, że tak dawno stawiali swoje pierwsze kroki w murach Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2. Zawierali nowe przyjaźnie, brali na siebie trudy nauki, stopniowo włączali się w życie szkoły rozwijając swoje pasje naukowe, artystyczne czy sportowe.

Czas szybko jednak płynie i już za trzy miesiące, na początku maja, przyjdzie im zmierzyć się z wielkim wyzwaniem, jakim będą egzaminy maturalne. Piątek 17 stycznia 2020 r. nie był jednak dniem, w którym uczniowie Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 myśleli o zawiłościach geometrii, angielskiej gramatyce, algorytmach programowania, czy lekturach. Właśnie wtedy maturzyści zjawili się w restauracji Malibu w Sękowie, by bawić się podczas balu studniówkowego.

Stres oczywiście się pojawił, ale związany z zatańczeniem poloneza. Podziwiając układ taneczny, można było odczuć powiew świeżości, a sam taniec wyglądał przepięknie.

Te eleganckie kobiety to nie uczestniczki gali rozdania Oskarów. Ci przystojni gentlemani to nie goście forum biznesowego. Tak szykownie prezentowali się maturzyści ZSE Nr 2 podczas swojej studniówki.

FILMY (Zdjęcia w czytaj więcej) ...

 

Jak bawili się i prezentowali maturzyści klasy 4a, 4c, 4d? Wystarczy zobaczyć zdjęcia.

Wychowawca klasy 4a

Iwona Bartecka

 
Rozpoczynamy realizację zajęć wychowania do życia w rodzinie.
 • Klasy: 1PA, 1PB poniedziałek 7:30 sala 5. Pierwsze spotkanie 20 stycznia.
 • Klasy: 1PD, 1PE środa 15:20, sala 5. Pierwsze spotkanie 22 stycznia.
 • Klasy: 1GC, 1GE piątek 14:30, sala 5. Pierwsze zajęcia 24 stycznia.

W dniu 101. rocznicy wybuchu zwycięskiego zrywu Wielkopolan, poczet sztandarowy szkoły (z Anią, Izą i Michałem) u stóp Pomnika Powstańców Wielkopolskich pokłonił się w hołdzie wszystkim Bohaterom tamtych dni. 

Blisko 3 tysiące uczniów szkół podstawowych wzięło 15 listopada 2019 roku udział w tegorocznej Arenie Zawodów. Celem imprezy jest pomoc młodzieży szkół podstawowych w wyborze dalszej ścieżki edukacji oraz promocja szkolnictwa zawodowego.

Uczestnicy Targów w poznańskiej Arenie zwiedzić mogli 13 wysp zawodowych i poznać prawie 70 zawodów.

Nasi uczniowie i nauczyciele prezentowali zawody z branży elektrycznej: technik elektryk, technik elektronik, technik energetyk oraz technik informatyk.

Święto wszystkich poznańskich szkół zawodowych pokazało młodzieży sposoby na zdobycie zawodu atrakcyjnego i poszukiwanego na rynku pracy.

Godzina:

 • 10:30 – 11:30  - rejestracja uczestników (hol)
 • 11:30 - zebranie członków Komitetu Okręgowego (aula)
 • 11:45 - otwarcie zawodów przez dyrektora ZSE Nr2 (aula)
  • 12:00 – 14:00  - zawody (aula)
  • 14:00 – 14:15  - podsumowanie przebiegu zawodów
                              przez członków Komitetu

Uczestników prosimy o przybycie najpóźniej o godzinie 11:30.

Koordynator Olimpiady

Wioletta Pawlak

Następujący uczniowie naszej szkoły zakwalifikowali się do drugiego etapu XXII. edycji Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA”:

-          w grupie elektronicznej Ignacy Kajdan z klasy 4D,

-          w grupie informatycznej Miłosz Klim z klasy 3B,

-          w grupie elektrycznej Łukasz Toczydłowski, Paweł Kasprzak i Jerzy Gościniak z klasy 3A.

Serdecznie gratulujmy sukcesu i życzymy powodzenia w zawodach okręgowych w dniu 7 stycznia 2020 roku.

Koordynator Olimpiady

Wioletta Pawlak

Dnia 13 grudnia 2019 r. w Sali Sesyjnej Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu najzdolniejsi uczniowie szkół ponadgimnazjalnych otrzymali stypendia Prezesa Rady Ministrów. Gratulacje i życzenia dalszej wytrwałości w nauce złożyli wielkopolski kurator oświaty Elżbieta Leszczyńska .Wśród wyróżnionych stypendium osób znalazł się już po raz trzeci Patryk Gawendowicz, uczeń klasy 4a, który w roku szkolnym 2018/2019 otrzymał promocję z wyróżnieniem uzyskując najwyższą średnią ocen w szkole 5,43.

W tym roku szkolnym premier Mateusz Morawiecki przyznał 121 stypendiów dla najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z Wielkopolski.

Jak powiedział kiedyś Albert Einstein: „Każdy jest geniuszem, ale jeśli zaczniesz oceniać rybę pod względem jej zdolności wspinania się na drzewa to przez całe życie będzie myślała, że jest głupia.”

Wychowawca klasy 4a

Iwona Bartecka

moje wiersze
 
przycupnęły
krzyżykami jaskółek
rozmodlone pod okapem dachu
wyfruną otrzepać skrzydła
z nadmiaru metafor
Anna Landzwójczak
 
11 grudnia, gościliśmy w bibliotece szkolnej Panią Annę Landzwójczak - poetkę, autorkę tekstów piosenek, członka Związku Literatów Polskich Oddział w Poznaniu. W spotkaniu z poetką uczestniczyła młodzież z klasy 1GC oraz przedstawiciele klasy 2E. 
Na wstępie Wiktoria i Jakub zaprezentowali kilka wierszy autorki wprowadzając słuchaczy w poetycki klimat spotkania. W dalszej kolejności sama autorka odczytywała wiersze z wybranych tomików: Bezszelestnie, Papierowy Smak, Stawiam na siebie. Bogate w metafory utwory poetyckie nawiązują do osobistych wspomnień autorki, wyzwalają emocje, wzruszają, skłaniają do refleksji.

Po oficjalnym spotkaniu, przy herbatce i słodkim poczęstunku, nadal w czytelni biblioteki szkolnej, toczyły się rozmowy młodzieży z zaproszonym gościem.

Mamy przyjemność ogłosić wyniki konkursu graficznego na projekt strony tytułowej do kroniki szkolnej, którego organizatorem była biblioteka szkolna.
I miejsce – Roman Kowalenko, klasa 2E;
II miejsce – Mikołaj Piotrowski, klasa 2C;
III miejsce – Cyprian Niewiada, klasa 2E;
Wyróżnienie – Wiktoria Kornosz, klasa 2E.

Wręczenie nagród nastąpi podczas wigilii klasowych w dniu 20 grudnia.

6 grudnia 2019 na Świcie Bieg Mikołajkowy, Mikołajkowa Niespodzianka dla Uczniów przygotowana już po raz ósmy przez nauczycieli z udziałem rodziców i Koncert Charytatywny dla Jasia.
Dziękujemy uczniom, rodzicom i nauczycielom za zaangażowanie.