Fotorelacja z wyjazdu Szkolnego Koła Robotyki na 11 edycję zwodów miniSUMO na Uniwersytet Technologiczno - Przyrodniczy w Bydgoszczy.

Zawody odbyły się w auli UTP w Bydgoszczy. Zarejestrowanych zostało 113 drużyn.
ZSE2 jako jedyna szkoła z Wielkopolski wystawiła 4 roboty do walk na ringu. Najlepszy nasz wynik to dotarcie do półfinałów. Ostatecznie zajęliśmy 2 miejsce w grupie, czyli byliśmy w pierwszej dziesiątce na 113 drużyn.

 

Po raz ostatni w tym roku szkolnym otrzymaliśmy jabłka. Wszystkie klasy, uczniowie proszeni są o zabieranie, częstowanie się owocami. Smacznego !

 

W sobotę, 12 maja, gościliśmy wszystkich zainteresowanych: rodziców i uczniów w naszej szkole, z okazji Dni Otwartych. Zainteresowanie było spore, rodzice z kandydatami na uczniów zwiedzali sale, pracownie, padały konkretne pytania i odpowiedzi. Wszystkim dziękujemy i zachęcamy w nasze podwoje.

Dzięki uprzejmości firmy INFORMIK z Wrocławia możemy pochwalić się wersją edukacyjną programu CAD Elektryczny PCSCHEMATIC AUTOMATION. Jest to - łatwy i inteligentny program do projektowania w automatyce i elektryce. Link do strony programu po kliknięciu na obrazek PCSCHEMATIC.

pcschematic 1

uwaga

W sobotę 12.05.2018r. odbędą się OSTATNIE "drzwi otwarte" w ZSE2. Czeka ogrom atrakcji! Serdecznie zapraszamy.

W piątek, 27 kwietnia obchodziliśmy Dzień Patrona Szkoły oraz uroczyste pożegnanie klas maturalnych. Na uwagę zasługują zaproszeni goście: prezes Stowarzyszenia Elektryków Polskich profesor Aleksandra Rabska, rodzice z Rady Rodziców. Część artystyczna zaoferowała scenkę aktorską z życia księdza Piotra Wawrzyniaka, patrona szkoły oraz koncert muzyczny w wykonaniu Sebastiana Rojka z klasy IC. Uhonorowano wolontariuszy z klubu Ośmiu Wspaniałych, zawodników sportowych i innych laureatów szkolnych konkursów. Całość ramowo przemówieniami otworzył i zamknął dyrektor szkoły, Zbigniew Adamczak.

W dniu 22 maja 2018 r. o godz. 10:45 w sali 118 odbędzie się pierwsze spotkanie z kierownikiem kursu rozpoczynające zajęcia dla kierowców wózków jezdniowych  z napędem silnikowym oraz bezpiecznej wymiany butli gazowej.
Zapisy przyjmuje pan Wiesław Jąder w sali 118.
Na spotkanie należy przynieść dowód osobisty i pierwszą ratę opłaty za kurs. 
 Wiesław Jąder

Tak jest w przypadku kolejnego projektu do którego postanowiliśmy się przyłączyć. Mowa o projekcie realizowanym przez Muzeum Archeologiczne w Poznaniu dla którego postanowiliśmy wydrukować zeskanowane czaszki „Pierwszych Wielkopolan”.

Oczywiście wszystko to robić będziemy na naszej niezastąpionej drukarce Genius3D firmy Accura i jesteśmy przekonani, że i w tym przypadku nas nie zawiedzie.

Co się później będzie działo z wydrukowanymi modelami nie będziemy chwilowo zdradzać ale mamy nadzieję niebawem podzielić się pierwszymi efektami naszych działań.

20 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Nowych Technologii. Imprezę uświetniło stoisko samochodów elektrycznych marki Tesla S i Tesla X a także samochód całkowicie elektryczny - volkswagen golf.obraz00059 cr
Na uwagę zasługuje główny patron wydarzenia - Stowarzyszenie Elektryków Polskich, dzięki któremu mieliśmy okazję zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami technicznymi. 

W tzw. balonie pokazano nowe technologie, rozwiązania wykorzystywane w zajęciach dydaktycznych. Ciekawie zaprezentowano  prace i projekty naszych uczniów biorących udział konkursach. Zdjęcia podzielone na dwie galerie.

Z przyjemnością informuję, że Zespół Szkół Elektrycznych nr 2 w Poznaniu jest od dnia 19 kwietnia certyfikowanym Laboratorium Edukacyjnym ECDL. W razie pytań zapraszam - Artem Nowicki.

ecdl

„W zdrowym jabłku - zdrowy duch” , w myśl tego hasła upłynął dzień przyjęcia kolejnych skrzyń jabłek. Chłopaki ochoczo wypakowali worki owoców układając na naszym dziedzińcu w stosy. Wszystkich uczniów zapraszamy do zabrania naturalnej bomby witaminowej !