Nie da się lepiej uczcić wysiłku osób walczących o niepodległość niż wysiłkiem spotowym.

13.11.2018. w ZSE2 odbył się Bieg Niepodległości, który zadedykowaliśmy setnej rocznicy odrodzenia polskiej państwowości.

Otwarcia uroczystości dokonał Dyrektor Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 Pan Paweł Untermann. Wszystkie klasy wraz z nauczycielami udały się na wyznaczone sektory trasy biegu. W tym czasie wspólną rozgrzewkę zawodników startujących w biegu przeprowadziła Pani Iwona Bartecka.

Na starcie stanęło stu zawodników. Biegacze pobiegli ul. Szronową, dalej wzdłuż ogrodzenia dookoła szkoły, a następnie ul. Świt, by powrócić na metę przy szlabanie.

Pierwszy na lini mety taśmę przeciął Maciej Bąk uczeń klasy 3a, drugie miejsce zajął Piotr Banaszak z klasy 1b, a trzecie Jakub Rodak z klasy 3b.

Nagrody wręczył najlepszej trójce Dyrektor ZSE Nr2 Pan Paweł Untermann. Na zakończenie uroczystości został odśpiewany hymn państwowy.

Zwycięzcom gratulujemy sukcesu, a zawodnikom ukończenia biegu.

Ze sportowym pozdrowieniem

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

W dniu 7 listopada w naszej szkole odbyły się zawody pierwszego stopnia XXI edycji Olimpiady Wiedzy Elektryczne i Elektronicznej EUROELEKTRA.

Olimpiadę otworzył pan dyrektor Paweł Untermann.

Do zawodów szkolnych przystąpiło osiemnastu uczniów w trzech grupach tematycznych: elektrycznej, elektronicznej i teleinformatycznej, którzy udzielali odpowiedzi na 16 zadań testowych.

Wyniki pierwszego stopnia Olimpiady zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.euroelektra.edu.pl do dnia 18 grudnia 2018 roku.

Trzymamy kciuki za naszych uczniów!

Szkolny koordynator Olimpiady

Wioletta Pawlak

9 listopada 2018 szkoła świętowała 100-Lecie Niepodległości.

W hołdzie biało-czerwonej Mazurka Dąbrowskiego śpiewała cała szkoła w towarzystwie gości reprezentujących Zarząd Wojewódzki i koło im. Jana Kilińskiego Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Sztandar Szkoły został uhonorowany Krzyżem z Wstęgą za zasługi dla Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych.

Uroczyste świętowanie 100-Lecia Niepodległości było okazją do przekazania przez starszych młodszym kolegom honorów chorążego i asysty pocztu sztandarowego.

Uczniowie zostali wyróżnieni za dociekliwość twórczą w realizacji projektu Bohater 100-lecia Niepodległości.

Uroczystość odbywała się w klimatach żywej Flagi Biało-Czerwonej, Roty w wersji na puzon, znanych pytań i odpowiedzi: Kto Ty jesteś? Jaki znak Twój? A także odpowiedzi dotyczących polskości, ojczyzny i wolności formułowanych na nowo przez młodych.

Bieg Niepodległości w setną rocznicę jej odzyskania

start 13.11.2018r.

godznia 10.00.

  • 10.00 zbiórka przed wejściem do szkoły
  • 10.05 uroczyste otwarcie uroczystości
  • 10.15 przejście klas na trasę biegu
  • 10.15 wspólna rozgrzewka zawodników startujących w biegu, z każdej klasy 5 uczniów
  • 10.40 podsumowanie wyników i wręczenie nagród w hali sportowej (balonie).

We wtorek 13.11.2018 wszyscy proszeni są o założenie białych lub czerwonych koszulek (bluz). W ten sposób stworzymy „żywą” flagę.

Trasa biegu:

      Start odbędzie się przy bramie szkolnej. Biegacze pobiegną ul. Szronową, dalej na tyłach balonu, uliczką wzdłuż płotu szkoły, ul. Świt, by powrócić na metę przy szlabanie.

Życzymy wszystkim sukcesu sportowego.

Nauczyciele Wychowania Fizycznego

Dnia 26 października 2018r klasa 1D wzięła udział w półtoragodzinnym szkoleniu z marketingu internetowego, przygotowanym i przeprowadzonym przez panią Annę Zalewską , menadżera ds. marketingu internetowego, pracującą dla agencji Widoczni. Szkolenie nosiło tytuł „ Google skąd ty to wszystko wiesz?” i wprowadziło nas w tajniki pozycjonowania, wyjaśniło kto może być influencerem oraz co zrobić by dostać się do top ten. Pani Anna Zalewska poprzez pracę w grupach zmotywowała nas również by spojrzeć na marketing internetowy nie tylko od strony klienta, ale również reklamodawcy co okazało się dla niektórych z nas nie lada wyzwaniem. Spotkanie z panią Anną Zalewską miało charakter zarówno prezentacji jak i warsztatów dzięki czemu mogliśmy się czegoś dowiedzieć jak i podyskutować o swoich doświadczeniach w temacie marketingu internetowego z innymi uczniami, a także z prowadzącą. Szkolenie zakończyło się anonimową ankietą badającą aktywność młodych osób w sieci.

Kamila Hejdysz

30.10.2018 w sali Sportowego Liceum Ogólnokształcącego na os Tysiąclecia siatkarze ZSE NR 2 rozegrali turniej w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Popularność siatkówki w Polsce jest tak wielka, że kraj nazywany jest za granicą „volleylandem”. W sezonie 2018/2019 w rozgrywkach Licealiady wystarowały 29 zespoły, podzielone na 11 grup. Z każdej grupy awansowała do ćwierćfinału jedna zwycięska drużyna.

W pierwszym meczu reprezentacja ZSE NR 2 zmierzyła się z reprezentacją XV LO. Widać było u „Elektryków” ogromną tremę. Pojedynek w prawie pełnej hali znakomicie rozpoczęli rywale. Szybko uciekli naszym zawodnikom prowadząc na pierwszej przerwie technicznej 3:8. Nasi zawodnicy z akcji na akcję łapali pewność siebie, systematycznie odrabiając stratę. W końcówce pierwszej partii „Elektrycy” prowadzili 21:18. Jednak moment przestoju spowodował, że ostatnie słowo należało do przeciwników. Przy stanie 22:21, nie potrafiliśmy skończyć seta. Przegraliśmy 23:25.

Druga odsłona początkowo była dużo bardziej wyrównana. Prowadziliśmy nawet 12:11. Sytuacja uległa jednak diametralnej zmianie gdy straciliśmy trzy punkty z rzędu. Niezrozumiałe błędy naszych zawodników w zestawieniu z konsekwentną grą zawodników XV LO spowodowały, że rywale pewnie zmierzali po triumf także w drugim secie. Przegraliśmy do 17.

„ Kraj, któryby się technicznie zaniedbał

lub co gorsza programowo od techniki

odwrócił, dobrowolnie skaże się na

rolę służebną wobec innych narodów ..."

                                             T. Kotarbiński

W dniu 19 października 2018 roku dziewiętnastu uczniów naszej szkoły uczestniczyło w pierwszym etapie ogólnopolskiej XLV Olimpiady Wiedzy Technicznej.

Olimpiada organizowana jest przez Federację Stowarzyszeń Naukowo – Technicznych NOT, a finansowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Patronem medialnym OWT jest redakcja ukazującego się od 1866 roku „Przeglądu Technicznego”.

W ciągu 90 minut należało udzielić odpowiedzi na 15 pytań testowych i rozwiązać 3 zadania z treścią. W listopadzie dowiemy się, kto zakwalifikował się do eliminacji okręgowych.

Z poprawnymi rozwiązaniami zadań można zapoznać się na stronie www.owt.edu.pl.

Szkolny koordynator OWT

Wioletta Pawlak

Dnia 23.10.2018 na murawie hali sportowej Zespołu Szkół Elektrycznych Nr 2 rozegrany został turniej piłki nożnej, upamiętniający 100 rocznicę odzyskania niepodległości. Spotkały się drużyny reprezentujące internaty z ul. Młyńskiej, Czeremchowej, Szamotulskiej i Golęcina.

Podopieczni p. Wojciech Bakulina zwyciężyli trzy mecze i zremisowali jeden zapewniając sobie pierwsze miejsca, złote medale i puchar.

Skład drużyny: